Про кафедру

Веб-сайт: https://sociology.ukma.edu.ua/

Завідувач Мальцева Катерина Сергіївна, кандидат філософських наук, PhD в галузі антропології, доцент
корпус 4, кімната 258
(044) 425 60 53
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Методист Стефанова Влада Євгенівна
корпус 4, кімната 215
(044) 425 60 53
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заснована в 1992 році, кафедра соціології НаУКМА — один із провідних центрів підготовки кваліфікованих фахівців-соціологів бакалаврського й маґістерського рівнів, а також кандидатів і докторів наук. Кафедра забезпечує викладання загально-соціологічних дисциплін, що включає ґрунтовну методологічну підготовку та розуміння принципів побудови теоретичної аргументації. Кафедра пропонує чималий набір авторських курсів у галузі історії й теорії соціології, методології та методів соціологічних досліджень, збору та аналізу даних, а на старших курсах також широкий спектр вибіркових дисциплін з галузевих соціологій за спеціалізованими треками (дослідження соціальної нерівності, соціологія здоров’я, економічна соціологія, аналіз соціальних мереж, публічна соціологія, соціальна психологія, гендерні студії, соціологія міста та дослідження бідності, організаційні студії, соціологія молоді, військова соціологія, соціологія освіти, когнітивні та психологічні дослідження соціальних явищ, соціологія культури і багато іншого).

Викладачі кафедри формують різноманітні практичні навичики у слухачів курсів. Наша кафедра має тривалу традицію емпіричних досліджень (зокрема, завдяки співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології) і підтримує кількісну методологічну традицію у вітчизняній соціологічній науці. Щороку викладачі кафедри за результатами власних наукових досліджень публікують наукові статті, беруть участь у роботі наукових українських і міжнародних конференцій та семінарів. Кафедра соціології активно співпрацює з освітніми та дослідницькими інституціями США, Канади, Великобританії, Нідерландів, Німеччини та країн Балтії.

Кафедра орієнтує студентів як на подальшу наукову роботу, так і на кар’єру в не-академічних сферах, що вимагають вміння роботи з даними та досвіду побудови програми для збору соціальної інформації (бізнес, маркетинг, реклама, PR, охорона здоров’я, розробка соціальних політик тощо). Випускники кафедри соціології НаУКМА успішно продовжують навчання на МА- та PhD-програмах в зарубіжних університетах та працюють у дослідницьких агенціях, міжнародних організаціях, аналітичних центрах, маркетингових компаніях, PR-агенціях, а також долучаються до викладацької роботи в Києво-Могилянській академії та в інших вищих навчальних закладах країни. Аспіранти кафедри вже кілька разів здобували грант ім. Петра Яцика для стажування в Інституті міжнародних відносин Університету Торонто.