Про Школу
Факультет «Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти» засновано у червні 2023 року (ухвала Вченої ради № 10 від 27.06.2023).
Мета діяльності Школи полягає у запровадженні актуальних освітніх програм і короткотривалих навчальних курсів (модулів, тренінгів та електронних навчальних курсів), що надаватимуть можливість широкому колу людей отримувати професійні знання і компетентності для зміцнення своєї конкурентоспроможності на ринку праці.
Діяльність Школи передусім сфокусовано на:
- освітніх практико-орієнтованих програмах;
- сертифікатних програмах, спрямованих на розвиток галузей, критичних для післявоєнної розбудови;
- інтенсивних навчальних курсах «на вістрі життя»;
- освітніх програмах, що сприяють реінтеграції військових ветеранів;
- програмах, орієнтованих на посилення спроможності територіальних громад і держслужбовців різних сфер діяльності;
- підвищенні кваліфікації наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників.
У структурі Школи діють:
- Кафедра міждисциплінарної освіти;
- Лабораторія інновацій в освіті;
- Лабораторія «Ветеранський хаб».
Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти - kma pro – це простір, що об’єднує лідерів, які здатні формувати високоінтелектуальну національну еліту України, творити суспільні блага і продукувати цінності громадянина, націленого і спроможного відтворювати якісні зміни в Україні, просувати її за кордоном як європейську, конкурентоспроможну і незламну.
Декан: Тетяна Леонтіївна Нагорняк, доктор політичних наук, професор
Контакти:
Адреса: 7-й навчальний корпус НаУКМА, 02000, м. Київ, вул. Волоська 12/4, к. 301 (праве крило, 3 поверх).
Освітні програми

Києво-Могилянська академія в партнерстві з Київрадою та КМВА запускає інноваційну магістерську програму «Політика управління містом».
Міждисциплінарна освітньо-професійна магістерська програма «Політика управління містом» розроблена командою НаУКМА на запит Київської міської ради спеціально для потреб громади української столиці. Програму сфокусовано на підготовці висококваліфікованих фахівців-практиків у сфері розвитку та управління містом шляхом надання їм знань і вмінь для вирішення найскладніших сучасних викликів міського розвитку вже під час війни та повоєнної відбудови України, формування міст майбутнього та здатності бачити місто як простір для комфортного життя громади, ефективної самореалізації містян, привабливості інвестицій і бізнесу, втілення передових інновацій та лідерських практик.
Унікальність освітньої програми «Політика управління містом» полягає у трьох ключових аспектах її реалізації:
- Програма сформована на запит замовника, її зміст та кадрове забезпечення є спільним результатом напрацювань НаУКМА і Київради. До викладання запрошені провідні фахівці-практики і коучі, НПП чотирьох факультетів НаУКМА та інших ЗВО України.
- Програма є міждисциплінарною. ЇЇ зміст обʼєднує теорії і практики з урбаністики, просторової економіки, політології і партисипації, стратегічного менеджменту в умовах невизначеності, брендингу територій, архітектури міста, публічного адміністрування, права. Її обов’язкові компоненти забезпечують формування теоретичної і світоглядної бази та оволодіння аналітичними і дослідницькими навичками, управлінськими компететностями і знаннями з розвитку міст за умов невизначеності, які одночасно формуються в аудиторіях та на робочому місці здобувача;
- Студенти мають можливість сформувати власну траєкторію навчання, зокрема, через опанування 9 дисциплін (27 кредитів, що становлять 30% від загальної кількості) із запропонованих 30 вибіркових навчальних авторських курсів спорідненої тематики (професійного і суто прикладного характеру), прослуховування яких надає можливість отримати поглиблені знання та здобути ефективні практичні навички. Контингент здобувачів вищої освіти особливий через їх професійну досвідченість і наявність попередньої вищої освіти. Індивідуальна траєкторія навчання таких здобувачів формується відповідно до сфери їх професійних питань і свідомого вибору необхідних компететностей для більш якісного і ефективного вирішення управлінських завдань. Вибіркові компоненти ОПП дозволяють набути компетентностей саморозвитку, оновлення інструментів управління та прийняття політичних рішень в умовах невизначеності, швидких змін, війни, сформувати навички практичного застосування кращих світових практик в сфері просторових рішень, командотворення і фасилітацій, інструментів консолідації громади, влади і бізнесу для відновлення територій під час війни та прогресивного розвитку міста у повоєнній відбудові держави.
Термін навчання складає 1 рік 4 місяці.
Випускники отримають кваліфікацію магістра відразу за двома спеціальностями - менеджмент і політологія.
Освітньо-професійна програма – pdf
Навчальний план – pdf
Рецензії
- Київська міська рада
- Міжнародна асоціація маркетингових ініціатив
- Андрій Гижко (Інститут електронно-променевих нанотехнологій та наноматеріалів)
- Юлія Шмаленко (Національний університету «Одеська юридична академія»)
- Михайло Сагайдак (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана)
- Микола Польовий (Університет Коменіуса (Братислава))
Навчальні програми
Стипендіальна навчальна програма «Індивідуальна траєкторія Лідера» для дітей загиблих Захисників і Захисниць України – учнів випускних класів реалізується Києво-Могилянською школою професійної та неперервної освіти за підтримки БФ «The Eneida Foundation», що зареєстрований та діє також під назвою «We Help Ukrainians» (Велика Британія), та за сприяння БФ «Діти Героїв» (Україна).