Керівник: Євген Федченко

Веб-сайт:
https://msj.ukma.edu.ua/

https://www.stopfake.org/uk/golovna/

Facebook    

Могилянська Школа журналістики / StopFake – унікальний освітній центр, що поєднує теоретичну підготовку, досвід практичної роботи і ґрунтовні дослідження в галузі масових комунікацій та журналістики.

Нині школа пропонує навчальну програму маґістра журналістики (MA) та наукову програму доктора філософії у галузі масових комунікацій (PhD).

Мета Школи — формувати та розвивати галузь медіа й масових комунікацій, навчити нове покоління професійних журналістів та дослідників, здатних очолити цей розвиток.

За 20 років роботи ми підготували понад 300 магістрів журналістики. Через програму DFJ до цифрової культури долучилися 175 провідних журналістів столичних та регіональних ЗМІ, а через програму DMU – 30 викладачів із майже двох десятків українських університетів.

Окрім навчальної діяльності, Школа тримає руку на пульсі суспільних змін і займається громадськими проектами. 2014 року у відповідь на масовану кремлівську пропаганду проти України викладачі, випускники та студенти Школи запустили фактчекінговий та дослідницький проект StopFake. За кілька років існування він довів аналітичну здатність Школи створювати ефективні медіапроекти та впливати на інформаційні процеси на міжнародному рівні

Основні напрями діяльності

  • Аналітика інформаційних впливів та дезінформації; 
  • міжнародна журналістикиа;
  • аналіз соціальних мереж;
  • фактчекінг та верифікація інформації;
  • медіаграмотність та медіаосвіта.