ФрешФест

Коли: останні дні серпня чи перші дні вересня

Щороку Бадді НаУКМА організовують масштабний фестиваль, щоби познайомити першокурсників (фрешів) зі студентським життям Могилянки. Ця подія об’єднує всі спілкування одне з одним, настільні ігри, знайомство зі студентськими організації, концерт, літературні посиденьки, флешмоби, фудкорт/ярмарок і лекторій з відомими та сучасними, дійсно цікавими для першокурсників спікерами.

Посвята

Коли: останні дні серпня чи перші дні вересня

Першиий офіційний студентський захід для новоспечених спудеїв НаУКМА. Зазвичай він відбувається в кінці серпня та проходить перед першим корпусом Могилянки. На ньому студенти виголошують присягу спудея Могилянки та мають можливість прослухати традиційну промову від президента Академії та випускників НаУКМА.

Вечір Знайомств

Коли: зазвичай Вечір Знайомств відбувається в листопаді

Перша подія, в якій першокурсники можуть проявити себе та свої таланти. Під керівництвом бадді вони мають поставити невеликий номер до 10 хвилин з танцями, співами й захопливим сценарієм. Переможців обирає команда суддів — до неї входять координатори бадді минулих років, декан у справах студентства та запрошені гості.

Дні факультетів

Коли: протягом навчального року

Кожен факультет має один тематичний день на рік, коли вони заново знайомлять весь університет зі своїм факультетом, його колоритом і спільнотою.

Квартирники (концерти)

Коли: протягом навчального року

Квартирник — це формат невеликого затишного концерту. На ньому могилянці (зокрема й могилянські гурти) створюють атмосферу посиденьок навколо вогнища під акустичну гітару та найрідніші пісні, роблять кавери на нові хіти й переспівують саундтреки до улюблених фільмів.

Літературники

Коли: протягом навчального року

Літературні вечори, посиденьки (або ж просто «літературники») — один із найбільш улюблених форматів могилянців. Усе просто: приходь, якщо хочеш чимось поділитися. Нехай то будуть твої авторські рядки, уривок із «Лісової пісні», улюблений вірш українських неокласиків чи наших сучасників, переклад на вірш у прозі Бодлера, рефлексія на шерхотіння пожовклого листя чи верлібр із прохолодною бентегою.

Андріївські вечорниці й Досвітки

Коли: 13 грудня

Ворожіння, танці, співи, ліплення та поїдання вареників з різноманітним начинням — саме з такими словами асоціюються у могилянців Андріївські вечорниці від Спудейського братства. Хлопці можуть спробувати себе в різноманітних забавах на силу, розум та витривалість, тоді як дівчата наглядають за цим організованим хаосом і хвацько відповідають на залицяння. А чи зможеш ти вкусити калиту, або не втратити голову під час вечорниць?).

Приблизно в цей же час команда Білого простору/Спудейського вісника, друзі СБ проводять і власні вечорниці. Команда події запрошує «сесійних вареничків» трохи відпочити від екзаменів на Досвітках, де можна (і вельми заохочується):

• співати та вигравати;
  • підтанцьовувати та гарцювати;
  • їсти вареники та хильнути узвару;
  • нареченого/наречену знайти, заворожити та офіційно заручитися;
  • на сесію нашептати та позаклинати.

Вертеп

Коли: близько 7 січня

Вертеп, який проводить Спудейське братство, — це спів колядок, сміх та жвава театралізована вистава про політичне життя, актуальне на момент створення дійства. Кожного року СБ готує унікальний сценарій, що висвітлює найголовніші виклики та перемоги України й українців. А також Вертеп — це можливість кожному та кожній відчути себе частинкою різдвяної казки та прожити атмосферу свята на повну!

Колодій

Коли: орієнтовно кінець лютого – початок березня

Колодій — це щорічне традиційне святкування-зустріч весни. У цей день Спудейське братство організовує фестиваль, де могилянці співають пісні, спілкуються, куштують млинці, вареники й інші смаколики. Кульмінація події — спалення солом’яної баби.

Конвокація

Коли: 28 червня

Почесна Церемонія вручення дипломів випускникам Могилянки, яка відбувається у кінці червня.