Кафедра економічної теорії працює від початку відродження Києво-Могилянської академії і забезпечувала підготовку фахівців бакалаврського та магістерського освітньо-кваліфікаційних рівнів акредитації зі спеціальності «Економічна теорія», яка з 2016 року трансформується у спеціальність «Економіка».
Кафедра економічної теорії Національного університету «Києво-Могилянська академія» успішно пройшла акредитацію освітньо-наукової програми «ЕКОНОМІКА» (ECONOMICS) другого (магістерського) рівня вищої освіти. Сертифікат № 4347 від 19.05.2023.
Історія кафедри
У НаУКМА підготовку фахівців зі спеціальності 051 «Економіка» вже 33-й рік забезпечує кафедра економічної теорії, яку було створено при відродженні Києво-Могилянської академії в 1992 році. До 1997 р. кафедра входила до складу факультету суспільних наук. У червні 1997 р. на базі кафедри було створено департамент економічних наук, який у вересні 2000 р. був трансформований у факультет економічних наук, де пізніше на базі єдиної кафедри економічної теорії були створені ще дві спеціалізовані кафедри та програми: з підготовки фінансистів (2001 р.) та маркетологів (2005 р.). Надалі ці кафедри також забезпечували викладання окремих дисциплін бакалаврської та магістерської програм кафедри економічної теорії.
Спеціальність «Економіка», яку започаткували в НаУКМА у 1992 році, стала українським аналогом найпоширенішої в світі економічної спеціальності “Economics”. Тому на кафедрі формування предметної області спеціальностей «Економіка» і «Економічна теорія» постійно здійснювалось із орієнтацією на цей міжнародний освітній канон. Такий підхід дозволив багатьом випускникам кафедри опанувати компетентності, які дозволяли їм не тільки успішно працювати та навчатись в Україні, зокрема і в міжнародних фірмах, організаціях та освітніх програмах, а й органічно продовжувати навчання на вищих освітніх рівнях у провідних європейських та північноамериканських університетах, у т. ч. на програмах PhD. Назви цієї програми змінювались — Економіка (до 1996 р.), Економічна теорія (до 2016 р.), далі та дотепер — знову Економіка. Зміни назв були пов’язані з реформами нормативної бази вищої освіти в Україні. Перший випуск бакалаврів цих програм відбувся в 1996 році, перший випуск магістрів — у 1998 році.
Магістерська програма, яка готувала фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» зі спеціальності 8.050101 «Економічна теорія», була відкрита у вересні 1996 року за підтримки міжнародного Консорціуму економічних досліджень та освіти (EERC). У 2003 р. була створена програма підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» зі спеціальності 7.050101 «Економічна теорія», яка з переходом України на принципи Болонського процесу в 2007 році була зупинена. Отже, з 2007 р. і дотепер у НаУКМА фахівці зі спеціальності «Економічна теорія», а з 2016 р. «Економіка», готувались на двох послідовно зв’язаних програмах: бакалавра і магістра. В 1998 році до них приєдналась програма аспірантури, яка була створена на кафедрі економічної теорії за спеціальностями 08.00.01 «Економічна теорія та історія економічної думки», та 08.00.02 «Світове господарство і міжнародні економічні відносини». В процесі державного реформування аспірантських програм у докторські програми PhD в 2020 році аспірантська програма кафедри успішно пройшла акредитацію за спеціальністю 051 «Економіка».
Перша державна акредитація магістерської програми з економічної теорії відбулась у 1998 році, коли Державна акредитаційна комісія України визнала НаУКМА акредитованим за четвертим рівнем з галузі знань 0501 Економіка і підприємництво напряму 8.050101 «Економічна теорія» (рішення ДАК від 8 грудня 1998 р., протокол № 17; диплом: серія НД-IV, № 114556). У 2001 р. ця акредитація була підтверджена плановою перевіркою Державної інспекції навчальних закладів Міністерства освіти і науки України (наказ № 4/71 від 3.04.2001). У 2008 році кафедра успішно підтвердила цей рівень акредитації напряму підготовки «Економічна теорія» для бакалаврської та магістерської програм. У 2018 році обидві програми отримали повторну державну акредитацію вже за спеціальністю 051 «Економіка».
Магістерська програма зі спеціальності «Економічна теорія», яка була створена на кафедрі економічної теорії НаУКМА у 1996 році, стала першою в Україні дворічною магістерською програмою, що повністю відповідала «західним» стандартам вищої економічної освіти зі спеціальності “Economics”. Цьому сприяв факт перемоги кафедри економічної теорії НаУКМА у всеукраїнському конкурсі міжнародного консорціуму фондів EERC на предмет обрання українського університету, де навчання з економіки відповідає західним стандартам і на цій базі можливо запровадити типову міжнародну магістерську програму з економіки. Така спільна програма виконувалась в НаУКМА протягом десятирічного періоду, отримуючи грант міжнародних фондів EERC. Випускники отримували магістерський державний диплом від НаУКМА та міжнародний сертифікат програми EERC. Після завершення цієї спільної магістерської програми кафедра економічної теорії у 2007 році створила власну дворічну магістерську програму з напряму «Економічна теорія», яка отримала державну акредитацію в 2008 році.
Особливістю усіх програм з економіки в НаУКМА було і є використання передового міжнародного досвіду у викладанні дисциплін цієї спеціальності. Викладачі програми постійно контактували з провідними науковими та навчальними центрами світу, візитуючі іноземні викладачі передавали досвід викладання базових дисциплін в університетах США, Канади, Європи тощо. Українські викладачі творчо адаптують загальні теоретичні підходи до особливостей проблем економіки України, використовують у навчальному процесі авторитетні міжнародні джерела навчальної літератури, аналітичних звітів, статистичних даних, а також розробляють інноваційні курси, методи викладання та організації навчального процесу.
Плідний методологічний вплив мало співробітництво з «Норвезькою школою менеджменту BI» з м. Осло. У жовтні 2006 р. з цим університетом був укладений міжнародний договір про співробітництво, який, зокрема, передбачав сприяння академічному обміну студентів та продовженню навчання випускників бакалаврів на магістерських програмах в університеті «ВІ», що фінансується коштом грантів уряду Норвегії. «Норвезька школа бізнесу BI», попри таку «прикладну» історичну назву, є провідним сучасним академічним університетом Європи, який успішно пройшов три європейські акредитації: EQUIS — European Quality Improvement System, AACSB та AMBA association, а за рейтингом The Financial Times входить до числа провідних університетів Європи за рівнем досліджень, як з економіки, так і з бізнес адміністрування. Випускники-бакалаври НаУКМА зі спеціальності «Економічна теорія» виявились одними з найкращих на магістерських програмах університету ВІ і співробітництво з нами продовжується і дотепер.
Європейський формат Магістерської програми з «Економіки» в НаУКМА дає право студентам комбінувати обраний навчальний цикл спеціалізації (major) з іншими вибірковими курсами (minor). Технологічно ця магістерська програма виконується у тісному співробітництві з авторитетними українськими та закордонними науковими інституціями, державними владними установами, провідними бізнесовими структурами, недержавними аналітичними центрами — зокрема з Інститутом економіки та прогнозування НАН України, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, аналітичними підрозділами Національного банку України, а також з бізнесовими структурами, які зацікавлені у залученні випускників на постійну роботу.
Високу якість програм зі спеціальності 051 Економіка (до 2016 р. — Економічна теорія) в НаУКМА переконливо засвідчує практична діяльність випускників, які є успішними на ринку праці, причім у дуже широкому діапазоні, як економічних, так і керівних посад. Серед випускників НаУКМА багато відомих успішних бізнесменів, менеджерів, аналітиків міжнародних організацій, державних службовців високого рангу, науковців тощо. Український ринок праці підтвердив ефективність навчального процесу на програмах кафедри економічної теорії: багато випускників спеціальності посідають високооплачувані позиції в престижних іноземних та вітчизняних фірмах, аудиторських і консалтингових компаніях, провідних банках, аудиторських та рекламних агентствах, центральних економічних журналах, науково-дослідних інституцій тощо. Це свідчить про високу конкурентоздатність випускників спеціальності на ринку праці, оскільки зазвичай такі посади заміщуються на конкурсних засадах. Отримані знання дозволяють успішно продовжувати навчання як в Україні, так і за кордоном — переважно в престижних європейських та північноамериканських університетах.
Особливістю програм кафедри є орієнтація на сучасну західну модель університетської освіти — поглиблене опанування студентами теоретичних знань, на базі яких формується уміння креативно виконувати аналітичну роботу широкого профілю в сфері економіки. Це дозволяє випускникам бути готовими і здатними до подальшого безперервного навчання шляхом набуття нових знань та ефективного застосування їх на практиці, у тому числі в режимі неформальної самоосвіти. Аналітичні компетентності формуються у студентів завдяки поєднанню навчання та дослідницької діяльності.
На кафедрі створено всі умови для якісного навчання, працює висококваліфікований науково-педагогічний колектив, постійно залучаються для читання лекцій в рамках різноманітних програм міжнародного співробітництва НаУКМА провідні іноземні професори та запрошуються для проведення майстер-класів представники урядових та бізнесових структур України, а також міжнародних організацій. Ці лекції переважно ведуться англійською мовою без перекладачів. Декілька дисциплін на кафедрі викладаються англійською мовою.
Для забезпечення якісного навчального процесу розбудовано відповідну матеріально-технічну базу, включаючи наявність комп’ютерних класів і обладнання багатьох аудиторій сучасною мультимедійною технікою. Всі кабінети кафедри мають доступ до Інтернету, активно використовується в навчальному процесі внутрішня система Інтранету університету та навчальних електронних платформ дистанційної освіти.
Усі дисципліни, що викладаються кафедрою, повністю забезпечені навчально-методичними матеріалами, багато з яких також розміщені в електронному репозитарії НаУКМА — eKMAIR з відкритим доступом. Викладачі та студенти кафедри беруть активну участь у програмах міжнародної співпраці в рамках європейських програм TEMPUS і ERASMUS+, беруть участь в авторитетних міжнародних конференціях та інших наукових форумах. Студенти постійно беруть участь у заходах і конкурсах, які регулярно організують бізнесові структури України для студентів НаУКМА.
Очолював кафедру економічної теорії протягом 2000-2024 років відомий український науковець та організатор науки і вищої освіти, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України, член-кореспондент Академії технологічних наук України (соціально-економічне управління технологіями, підготовка і перепідготовка спеціалістів) доктор економічних наук, професор Бажал Юрій Миколайович. З вересня 2024 року кафедру економічної теорії очолює кандидат економічних наук, доцент Біла Ірина Сергіївна.
Освітні програми
Освітні програми
Всі програми ОП, ОНП, ОНП PhD спеціальності 051 «Економіка» щорічно оновлюються з врахуванням інтересів здобувачів вищої освіти, випускників програми, роботодавців, академічної спільноти та інших стейкхолдерів. Викладачами кафедри регулярно проводяться опитування студентів щодо вдосконалення змісту та методів викладання дисциплін, результати обговорюються на засіданнях кафедри та спеціальних семінарах. На основі цих опитувань та централізованого електронного опитування Центру якості НаУКМА приймаються рішення про внесення змін до ОП, ОНП та навчальних планів. Також регулярно надходять пропозиції щодо удосконалення освітніх програм від випускників програми, з якими підтримуються зв’язки через Асоціацію випускників НаУКМА та факультету економічних наук.
Проєкт і затверджений на засіданні кафедри текст освітньої програми розміщуються на сайті НаУКМА для громадського обговорення та вільного доступу всіма стейкхолдерами. Зокрема, участь в обговоренні проєктів освітніх програм можуть брати роботодавці, що дає можливість забезпечити фахову підготовку випускників відповідно до вимог ринку. При розробці та оновленні ОП і ОНП враховуються також інтереси і пропозиції академічної спільноти, які виявляються під час публічних обговорень програми, консультацій, засідань науково-методичних рад, проведення науково-практичних конференцій. При формулюванні цілей та програмних результатів навчання освітніх програм значну роль відіграє обговорення актуальних проблем підготовки фахівців з гостьовими лекторами з державних структур, дипломатичних представництв, з успішними бізнесменами.
В результаті узагальнення пропозицій всіх стейхолдерів відбувається коригування освітніх компонентів освітніх програм, змісту навчальних планів, силабусів, посилюється студентоцентрованість та практична спрямованість навчального процесу, оновлюється тематика семінарських занять, практичних кейсів тощо.
Постійна робота із удосконалення освітньої та освітньо-наукових програм спрямована на підвищення уваги до вивчення сучасних теоретичних концепцій, їхньої практичної значущості для розв’язання актуальних економічних проблем, на формування у студентів компетентностей, необхідних для ефективної адаптації до вимог сучасних та майбутніх ринків праці.
Проєкт освітньої програми "Економіка" зі змінами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка
Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 20 грудня 2024 року на адресу гаранта програми або подати через електронну форму.
Гарант програми: Бажал Ю.М.
Проєкт освітньо-наукової програми "Економіка" зі змінами другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка
Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 20 грудня 2024 року на адресу гаранта програми або подати через електронну форму.
Гарант програми: Шевченко О.О.
Проєкт освітньо-наукової програми «Економіка» (Economics) другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 051 Економіка (Economics).
Відгуки, зауваження й пропозиції просимо надсилати гарантові освітньо-наукової програми або заповнити форму до 31 жовтня 2022 року.
Гарант програми Шевченко Олена Олександрівна
Моніторинг освітніх програм
Сертифікатні програми
Сертифікатні програми впроваджуються як доповнення до освітніх програм, що реалізуються в НаУКМА, для задоволення освітніх потреб та у відповідь на найактуальніші економічні проблеми.
На кафедрі економічної теорії для студентів бакалаврів пропонується 3 сертифікатні програми.
Детальніше про сертифікатні програми >>
Актуальність сертифікатних програм кафедри підтверджується високим попитом серед студентів і відповідною статистикою.
№ |
Навчальний рік |
Кількість отриманих сертифікатів |
Разом |
1 |
2021-2022 |
1.Економіка інноваційного розвитку (18) 2. Економіка і міжнародний розвиток (25) |
43 |
2 |
2022-2023 |
1.Економіка інноваційного розвитку (19) 2. Економіка і міжнародний розвиток (32) |
51 |
3 |
2023-2024
|
1.Економіка інноваційного розвитку (22) 2. Економіка і міжнародний розвиток (29) |
51 |
Викладачі
Викладацький склад кафедри — це знані й авторитетні українські вчені, які є авторами підручників і навчальних посібників, що посідають провідне місце у вищій економічній освіті країни. Більшість викладачів програми проходили навчання та стажування у відомих світових науково-освітніх центрах: Інституті економічного розвитку Світового банку, тренінгових програмах Міжнародного валютного фонду, в Стенфордському, Гарвардському, Мічиганському та Джорджа Вашинґтона університетах США, а також у Міжнародному інституті прикладного системного аналізу (Австрія), університетах Великої Британії, Нідерландів та ін.
Станом на вересень 2024 р. на кафедрі працюють 12 штатних викладачів, з них: 3 доктора економічних наук, 8 кандидатів економічних наук та 1 доктор філософії з економіки. Кафедра активно залучає до навчальної роботи викладачів-сумісників. Загальна кількість сумісників — 20 осіб, з них: 10 докторів економічних наук (7 професорів); 7 кандидатів наук (10 доцентів); 3 старші викладачі.
Постійний склад
- Бажал Юрій Миколайович
- Біла Ірина Сергіївна
- Бугрова Олена Олександрівна
- Бураковський Ігор Валентинович
- Григор’єв Геннадій Степанович
- Іванова Наталя Юріївна
- Куно Ольга Ігорівна
- Мірошниченко Вікторія Володимирівна
- Палієнко Тетяна Петрівна
- Сапачук Юрій Миколайович
- Седляр Діана Олександрівна
- Шевченко Олена Олександрівна
Сумісники
- Андрощук Геннадій Олександрович
- Артьомова Тетяна Іванівна
- Баженова Олена Володимирівна
- Бандура Олександр Вікторович
- Бойко Олена Миколаївна
- Ваврищук Віталій Васильович
- Ваврищук Наталія Георгіївна
- Гулевич Олена Юріївна
- Захарова Ксенія Федорівна
- Зимовець Владислав Вікторович
- Кілієвич Олександр Іванович
- Колядич Олександр Іванович
- Кримова Марія Олександрівна
- Курило Ірина Олексіївна
- Мельник Олексій Михайлович
- Небрат Вікторія Василівна
- Скрипниченко Марія Іллівна
- Софіщенко Ірина Ярославівна
- Супрун Наталія Анатоліївна
- Уманців Юрій Миколайович
Публікації
2024 рік
Авторські та колективні монографії
- Інтелектуальна власність як складова системи забезпечення національної безпеки: монографія / за науковою редакцією д.е.н.,проф., академіка АТН України та УАН О. Б. Бутнік-Сіверського: кол. авторів: Г. О. Андрощук, О. О. Бакалінська, Ю. Л. Борко, О. Б. Бутнік-Сіверський, О. Б Зайківський, Л. І. Роботягова, О. О Тверезенко. – К.:НДІ ІВ НАПрНУ, 2023 К. : Інтерсервіс, 2024. – 528 с.
- Економічні суперечності глобалізації та локалізації: форми руху і розв’язання : колективна монографія / [Артьомова Т. І. та ін.] ; за ред. акад. НАН України А. А. Гриценка ; НАН України, ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” ; ДННУ “Академія фінансового управління”. – К., 2024. – 588 с. : табл., рис. – Режим доступу: https://ief.org.ua/?page_id=17789
- Chygryn O. Chapter 1. green energy and green marketing: the key trends for technopolises development / Olena Chygryn, Yuriy Bilan, Olena Boiko // Transformation of the energy sector: digitalization, social responsibility and green marketing : монографія. – Szczecin, 2024. – P. 7–26. – Mode of access: https://doi.org/10.14254/ 978-83-973513- 1 -8 /2024
- Кілієвич О. Розвиток аналітичної компетентності державних службовців у контексті інтеграції України до ЄС / О. Кілієвич // Zdolność administracyjna państwa członkowskiego i kandydata do Unii Europejskiej. Pojęcie, przejawy i determinanty: monografia : монографія / ред.: D. Dzvinchuk [та ін.]. – Krakow, 2024. – С. 215–225. – Режим доступу: https://wuj.pl/ksiazka/zdolnosc-administracyjna-panstwa-czlonkowskiego-i-kandydata-do-unii-europejskiej#oprawa-miekka-ze-skrzydelkami
- Супрун Н. А. Держава і ринок в економічному розвитку та у повоєнному відновленні: зарубіжний досвід : монографія / [В. В. Небрат, Н. А. Супрун та ін.] ; за ред. д.е.н. В. В. Небрат ; НАН України, ДУ «Ін-т екон. та прогнозув. НАН України». – К., 2024. – С.130–182; 234–255; 313–324; 357–378. – Режим доступу: http://ief.org.ua/?page_id=17797
Підручники, навчальні посібники
- Бажал Ю. М. Макроекономіка : конспект лекцій : навчальний посібник для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти / Ю. М. Бажал ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра економічної теорії. - Київ : НаУКМА, 2024. - 41 с. – Режим доступу: https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/28926
- Григорʼєв Г. С. Міжнародна економіка : практикум / Г. С. Григорʼєв ; Міністерство освіти і науки України. - Київ : НаУКМА, 2024. –145 c. – Режим доступу: https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29604
- Кілієвич О. І. Економічні концепції для належного врядування. / О. І. Кілієвич // Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення : навч. посіб. для ветеранів та ветеранок, які планують свою проф. карʼєру на держ. сл. / [Т. Андрійчук, Л. Ільченко-Сюйва, О. Кілієвич, В. Купрій, та інш] ; Громадська організація "Школа врядування", Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича. - Київ : ГО "Школа врядування", 2024. – С. 39-65. – Режим доступу: https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/32511
- Супрун Н. А. Тема 8: Еволюція економічної думки України. Історія економічних вчень: підручник / ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» ; за ред. д-рів екон. наук В. В. Небрат, Ю. Є. Петруні, В. М. Тарасевича. – Вид. 3-тє, допов. і перероб. – Електрон. дані. – К., 2024.С. 249–355. – Режим доступу: http://ief.org.ua/?page_id=17606
Статті
- Андрощук Г. О. Аналіз стану та організація захисту брендів у цифровій економіці (за матеріалами глобальних досліджень) / Г. О. Андрощук // Теорія і практика інтелектуальної власності. – 2024. – № 1. – С. 35–44. – Режим доступу: https://doi.org/10.33731/12024.300899
- Андрощук Г. О. Боротьба проти недобросовісних патентних заявок у Китаї. ) / Г. О. Андрощук // Наука та наукознавство. – 2024. – № 3 (125). – С. 24–42. – Режим доступу: https://doi.org/10.15407/sofs2024.03.024
- Андрощук Г. О. Використання державної символіки в торговельних марках: проблемні питання [Електронний ресурс] / Г. О. Андрощук // Теорія і практика інтелектуальної власності. – 2024. – № 3. – С. 38–48. – Режим доступу: https://doi.org/10.33731/32024.311412
- Андрощук Г. О. Законодавство України про захист від недобросовісної конкуренції: становлення, розвиток, проблеми регулювання / Г. О. Андрощук // Часопис Київського університету права,. – 2024. – № 2. – С. 103–112. – Режим доступу: https://doi.org/10.36695/2219-5521.2.2024.20
- Андрощук Г. О. Перегляд закону КНР про боротьбу з недобросовісною конкуренцією: вплив на інтелектуальну власність [Електронний ресурс] / Г. О. Андрощук // Наука, технології, інновації. – 2024. – № 3(31). – С. 58–70. – Режим доступу: https://doi.org/10.35668/2520-6524-2024-3-07
- Андрощук Г. О. Формування та розвиток правового інституту фірмового найменування [Електронний ресурс] / Г. О. Андрощук // Часопис Київського університету права,. – 2024. – № 1. – С. 98–104. – Режим доступу: https://doi.org/10.36695/2219-5521.1.2024.19
- Андрощук Г. О. Цифрові інструменти визначення відомості об’єкту інтелектуальної власності (на прикладі персонажу і твору) [Електронний ресурс] / Г. О. Андрощук, В. С. Хвостенко // Інформація і право. – 2024. – № 3(50). – С. 54–64. – Режим доступу: https://doi.org/10.37750/2616-6798.2024.3(50).311635
- Androshchuk G. Preventing technology leaks through the patent office in South Korea: lessons for Ukraine [Electronic resource] / Gennadiy Androshchuk // Theory and Practice of Intellectual Property. – 2024. – No. 4. – P. 29–38. – Mode of access: https://doi.org/10.33731/42024.317232
- Androshchuk H. O. EU patent system: unitary patent and patent court (part 1) [Electronic resource] / H. O. Androshchuk, L. I. Rabotiahova // Science, technologies, innovation. – 2024. – No. 2(30). – P. 3–13. – Mode of access: https://doi.org/10.35668/2520-6524-2024-2-01
- Androshchuk H. O. Protection of intellectual property rights in the EU: digital transformation and customs reform. [Electronic resource] / H. O. Androshchuk // Science, technologies, innovation. – 2024. – No. 1(29). – P. 103–112. – Mode of access: https://doi.org/10.35668/2520-6524-2024-1-11
- Артьомова Т. Глобально-локальні перетворення власності й суспільного розподілу на тлі запровадження безумовного базового доходу [Електронний ресурс] / Тетяна Артьомова, Владислав Сідов // Економіка України. – 2024. – Т. 67, № 4. – С. 87–110. – Режим доступу: https://doi.org/10.15407/economyukr.2024.04.087
- Бажал Ю. М. Відновлення науково-інноваційного потенціалу України: від підприємницьких до інноваційних університетів [Електронний ресурс] / Ю. М. Бажал // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2024. – Т. 9, № 1. – С. 3–9. – Режим доступу: https://doi.org/10.18523/2519-4739.2024.9.1.3-9
- Bazhal I. Advance Financing Innovations and the Radical Change Economic Development / I. Bazhal // MPRA Paper 121948, University Library of Munich, Germany. – 2024. – P. 1–18. – Mode of access: https://mpra.ub.uni-muenchen.de/121948/1/MPRA_paper_121948.pdf
- Баженова О. В. Аналіз публічних угод злиття та поглинання (M&A) у фармацевтичній сфері на основі методу ринкових угод [Електронний ресурс] / О. В. Баженова, M. В. Лейфура // Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління. – 2024. – № 11. – Режим доступу: https://doi.org/10.54929/2786-5738-2024-11-11-01
- Баженова О. В. Стійкість системи соціальної безпеки людини в Україні: внутрішні виклики [Електронний ресурс] / О. В. Баженова, З. С. Варналій, О. П. Микитюк // Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління. – 2024. – № 13. – Режим доступу: https://doi.org/10.54929/2786-5738-2024-13-03-09
- Дослідження соціальних потреб працівників в безпекових механізмах сучасного підприємства [Електронний ресурс] / З. С. Варналій, О. В. Баженова [та ін.] // Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». Серія: «Економічні науки». – 2024. – № 7(87). – Режим доступу: https://doi.org/10.25313/2520-2294-2024-7-10086
- Соціальний захист людини у світі: моделі, виклики та проблеми [Електронний ресурс] / О. В. Чеберяко, О. В. Баженова [та ін.] // Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». Серія: «Економічні науки». – 2021. – № 8(88). – Режим доступу: https://doi.org/10.25313/2520-2294-2024-8-10249
- Creativity in the system of ensuring human social security at the enterprise during times of war and economic recovery in ukraine [Електронний ресурс] / Zakharii Varnalii, Olena Bazhenova [та ін.] // Academic review. – 2024. – Т. 2, № 61. – P. 85–100. – Mode of access: https://doi.org/10.32342/2074-5354-2024-2-61-6.
- Modeling human social security during war [Електронний ресурс] / Olena Bazhenova [та ін.] // Neuro-Fuzzy modeling techniques in economics. – 2023. – № 12. – P. 111–132. – Mode of access: https://doi.org/10.33111/nfmte.2023.111
- The effects of monetary policy shock: evidence from systemically important economies [Електронний ресурс] / Olena Bazhenova [та ін.] // Financial and credit activity problems of theory and practice. – 2024. – Т. 2, № 55. – P. 35–47. – Mode of access: https://doi.org/10.55643/fcaptp.2.55.2024.4332.
- Біла І. С. Війна: ознаки, необхідність оголошення, взаємозв’язок із економікою та способи завершення [Електронний ресурс] / І. С. Біла, Т. В. Швед, О. О. Шевченко // Економіка та суспільство. – 2024. – № 61. – Режим доступу: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-61-131
- Біла І. С. Економіка війни в Україні: наслідки та можливі конкурентні переваги в повоєнний період [Електронний ресурс] / І. С. Біла, В. В. Ілюхіна // Економіка та суспільство. – 2024. – № 59. – Режим доступу: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-59-160
- Біла І. С. Поведінкова економіка в державному регулюванні бізнесу [Електронний ресурс] / І. С. Біла // Економіка та суспільство. – 2024. – № 65. – Режим доступу: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-65-51
- Бугров О. В. Державно-приватне партнерство як механізм зниження ризиків інвестиційних проєктів [Електронний ресурс] / О. В. Бугров, О. О. Бугрова, І. О. Лук'янчук // Інвестиції: практика та досвід. – 2024. – № 3. – С. 112–118. – Режим доступу: https://doi.org/10.32702/2306-6814.2024.3.112
- Boiko О. Determinants of the development of the national innovation system [Electronic resource] / О. Boiko, S. Kucherenko // Market Relations Development in Ukraine. – 2024. – No. 140(1(272)). – P. 59–69. – Mode of access: https://doi.org/10.5281/zenodo.10837361
- Boiko O. Features of the functioning of eco-industrial parks in the developed countries of the world [Electronic resource] / Olena Boiko // Scientific bulletin of International Association of scientists. Series: economy, management, security, technologies. – 2024. – Vol. 3, no. 4. – Mode of access: https://doi.org/10.56197/2786-5827/2024-3-4-8
- Lukianchuk I.; Bugrov O.; Bugrova О.; Verenych О. Mechanism for improving risk management in smart cities development projects based on public-private partnership / I. Lukianchuk [et al.] // Computer science and information technologies: IEEE 19th International Conference on, Lviv, 16 December – 19 October 2024. – Mode of access: https://csit.ieee.org.ua/accepted-papers/#1631802755935-bf7ff239-51b5
- Григор’єв Г. С. Теорія боргової дефляції та пастка середнього доходу: системно - динамічний підхід [Електронний ресурс] / Геннадій Степанович Григор’єв // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2024. – Т. 9, № 1. – С. 24–31. – Режим доступу: https://doi.org/10.18523/2519-4739.2024.9.1.24-31
- Зимовець В. Тіньові ліквідні капітали бізнесу: формування і використання [Електронний ресурс] / Владислав Зимовець // Економіка України. – 2024. – Т. 67, № 8 (753). – С. 3–28. – Режим доступу: https://doi.org/10.15407/economyukr.2024.08.003
- Inozemtsev S. Pricing in the medical sector: Theoretical foundations and practical aspects [Електронний ресурс] / Serhiy Inozemtsev // University Economic Bulletin. – 2024. – Т. 19, № 1. – С. 26–33. – Режим доступу: https://doi.org/10.69587/ueb/1.2024.26
- Кирилюк В. В. Якість життя населення України: стан, тенденції, перспективи [Електронний ресурс] / В. В. Кирилюк, О. І. Колядич, О. В. Шевчук // Бізнес Інформ. – 2024. – Т. 7, № 558. – С. 328–334. – Режим доступу: https://doi.org/10.32983/2222-4459-2024-7-328-334
- Гладун О., Курило І., Шушпанов Д., Аксьонова С., Позняк О. Концептуальні засади дослідження демографічної резильєнтності українського суспільства. [Електронний ресурс] / О. Гладун, І. Курило, Д. Шушпанов, С. Аксьонова, О. Позняк // Демографія та соціальна економіка. – 2024. – Т. 58, № 4. – С. 45–64. – Режим доступу: https://doi.org/10.15407/dse2024.04.045
- Kurylo I. Demographic aspects of ukrainian forced migration to the czech re public following the russian full-scale invasion [Електронний ресурс] / Iryna Kurylo // Demography and social economy. – 2024. – № 3. – С. 24–37. – Режим доступу: https://doi.org/10.15407/dse2024.03.024
- Gladun O., Kurylo I., Aksyonova S., Slyusar L., Krimer B. Challenges Faced by Ukrainian Families during COVID-19 and the Government’s Response to Them In: Preventive and Adaptive Measures for Managing Food, Energy, Water and Social Sectors in the Context of Systemic Risks and Consequences of COVID-19 / O. Gladun, I. Kurylo, S. Aksyonova, L. Slyusar, B. Krimer // Springer. – 2024.
- Мірошниченко В. В. Вплив воєнного чинника на стан інфраструктури та природного середовища регіонів україни після російської агресії [Електронний ресурс] / В. В. Мірошниченко, В. О. Тьорло // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2024. – Т. 9, № 1. – С. 66–71. – Режим доступу: https://doi.org/10.18523/2519-4739.2024.9.1.66-71
- Paliienko T. Clusterization of interpretations of the category “innovation” as a factor of economic development [Електронний ресурс] / Tetiana Paliienko // Business navigator. – 2024. – № 3(76). – С. 244–248. – Режим доступу: https://doi.org/10.32782/business-navigator.76-41
- Challenges and prospects of innovation and investment development of enterprises in the post-war period [Electronic resource] / Marharyta Berdar, Liudmyla Kot, Lyudmila Martyniuk, Olha Yevtushevska, Yurii Sapachuk // Economics of Development. – 2024. – Vol. 23, no. 2. – P. 27–37. – Mode of access: https://doi.org/10.57111/econ/2.2024.27
- Седляр Д. О. Парадокс естерліна як новий принцип державного стратегічного планування [Електронний ресурс] / Діана Седляр, Михайло Седляр // Економіка та суспільство. – 2024. – № 64. – Режим доступу: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-64-150
- Супрун Н. А. Незгасима памʼять про «згаслий рід» (до 205-ліття Григорія Галагана) / Н. А. Супрун // Історія народного господарства та економічної думки України. – 2024. – № 57. – С. 170–194.
Матеріали конференцій
- Андрощук Г. О. Боротьба проти недобросовісних патентних заявок на винаходи в Китаї: досвід ЄС для України / Г. О. Андрощук // Актуальні питання захисту прав інтелектуальної власності: сучасні виклики і тенденції розвитку. Секція 6. «Управління проєктами. Перспективи розвитку проєктного та нейроменеджменту, інформаційних технологій управління, технологій створення та використання об’єктів права інтелектуальної власності, трансфер технологій»: збірник матеріалів VI Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Київ, 21–22 березня 2024 р.) / за наук. ред. Н. М. Мироненко, О. О. Штефан; Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України. – К.: Інтерсервіс, 2024. – С. 19–23. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/1JQNXk_HweSB-Ir8d4AgSMdL3LkMtvbsV/view
- Андрощук Г. О., Работягова Л. І. Боротьба з недобросовісним поданням патентних заявок на промислові зразки в Китаї / Г. О. Андрощук, Л. І. Работягова // Актуальні питання захисту прав інтелектуальної власності: сучасні виклики і тенденції розвитку. Секція 6. «Управління проєктами. Перспективи розвитку проєктного та нейроменеджменту, інформаційних технологій управління, технологій створення та використання об’єктів права інтелектуальної власності, трансфер технологій»: збірник матеріалів VІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Київ, 21–22 березня 2024 р.) / за наук. ред. Н. М. Мироненко, О. О. Штефан; Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України. – К.: Інтерсервіс, 2024. – С. 13–18. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/1JQNXk_HweSB-Ir8d4AgSMdL3LkMtvbsV/view
- Андрощук Г. О. Іноземна ліцензія на подання заявки за кордоном на винахід, створений в Китаї / Г. О. Андрощук // Актуальні проблеми інтелектуального, інформаційного, ІТ та Інтернет права: матеріали Восьмої всеукраїнської науково –практичної конференції (Львів, 15 травня 2024 р.). – Львів: Юрид.ф–т Львів. нац. ун–ту ім. І. Франка, 2024. – С. 8–13. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/11WLFfr_ICoJRqJKyrT3K_g2V-JpYv8pk/view
- Андрощук Г. О. Патентне маркування як інструмент захисту прав: аналіз правозастосування / Г. О. Андрощук // Захист від недобросовісної конкуренції в умовах євроінтеграції та цифрової трансформації: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (31 травня 2024 р.). Київ : Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України. – К.: Інтерсервіс, 2024. – С. 180–185. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/1vqUGvocS9oEzXjOfjdGNhRyIYsxA5Eh9/view
- Артьомова Т. І. Лідерство як складова інституту наукового управління [Електронний ресурс] / Т. І. Артьомова // Лідерство і обдарованість: сучасний науковий дискурс і освітня практика : матеріали Всеукр. науково-практ. онлайн конф., Київ, 14–19 лют. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 15–22. – Режим доступу: https://iod.gov.ua/content/events/57/vseukrayinska-naukovo-praktichna-onlayn-konferenciya-liderstvo-i-obdarovanist--suchasniy-naukoviy-diskurs-i-osvitnya-praktika_publications.pdf?1711729637.0041
- Артьомова Т. І. Метавсесвіт як гібридний простір освітньо-професійної життєдіяльності та об’єкт наукового дослідження [Електронний ресурс] / Т. І. Артьомова // Національна наука і освіта в умовах війни РФ проти України та сучасних цивілізаційних викликів : матеріали V Всеукр. міжгалуз. науково-практ. онлайн-конф., Київ, 27 берез. – 2 квіт. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 27–33. – Режим доступу: http://eprints.zu.edu.ua/39476/1/С1-4_253-259_merged.pdf
- Артьомова Т. І. Соціально-економічна інклюзія як чинник суспільної модернізації [Електронний ресурс] / Т. І. Артьомова // Модернізація економіки: сучасні реалії, прогнозні сценарії та перспективи розвитку : матеріали Міжнар. науково-практ. конф., Херсон, 18–19 квіт. 2024 р. – Херсон, 2024. – С. 111–115. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/16vHXPckUPUVqQZEoFGZIaTHpgWSahoPv/view
- Артьомова Т. І. Мікроекономічні чинники економічного розвитку: орієнтири для нових умов господарювання / Т. І. Артьомова // Економіка в умовах цифрової трансформації: перспективи розвитку в XXI столітті : тези доп. Міжнар. науково-практ. інтернет-конф., Київ, 16 трав. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 285–291. – Режим доступу: https://knute.edu.ua/file/MzEyMQ==/53f2c45562565a1dea9cce7515aa2d64.pdf
- Артьомова Т. І. Методологічні засади суспільної модернізації: пошук ціннісних орієнтирів [Електронний ресурс] / Т. І. Артьомова // EFBM 3.0 «Економіка. Фінанси. Бізнес. Управління. Від відновлення до зростання». : матеріали ІІІ Міжнар. форуму форум, Київ, 22 трав. 2024 р. – Київ. – С. 27–29. – Режим доступу: https://www.efbm.org/wp-content/uploads/2024/05/Матеріали-дослідницької-секції_Парадигмальні-зрушення-в-економ_теорії-ХХІ-ст-1.pdf
- Артьомова Т. І. Нові можливості творчості та колізії прав власності в середовищі метавсесвіту / Т. І. Артьомова // Обдаровані діти – скарб нації : матеріали V Міжнар. науково-практ. онлайн-конф., Київ, 23 жовт. – 29 груд. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 39–45. – Режим доступу: https://iod.gov.ua/ua/naukovi-zahodi/materiali-provedenih-zahodiv/64_v-mizhnarodna-naukovo-praktichna-onlayn-konferenciya--obdarovani-diti---skarb-naciyi-
- Артьомова Т. І. Інституційні засади функціонування екосистеми метавсесвіту / Т. І. Артьомова // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Artomova T. Organization of the virtual Space of the Metaverse / Tetiana Artomova // “Scientific research: modern challenges and future prospects” : рroceedings of the 2nd International scientific and practical conference, Munich. – Munich, 2024. – P. 284–288. – Mode of access: https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2024/09/SCIENTIFIC-RESEARCH-MODERN-CHALLENGES-AND-FUTURE-PROSPECTS-23-25.09.24.pdf
- Бажал Ю. М. Цифрова трансформація як технологічна парадигма сучасних підприємницьких університетів України / Ю. М. Бажал // Економіка в умовах цифрової трансформації: перспективи розвитку в XXI столітті : тези доп. Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., Київ, 16 трав. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 13–17. – Режим доступу: https://knute.edu.ua/file/MzEyMQ==/53f2c45562565a1dea9cce7515aa2d64.pdf
- Бажал Ю. М. Креативна економіка як новий мейнстрім економічної теорії [Електронний ресурс] / Ю. М. Бажал // EFBM 3.0 «Економіка. Фінанси. Бізнес. Управління. Від відновлення до зростання». : матеріали ІІІ Міжнар. форуму форум, Київ, 22 трав. 2024 р. – Київ. – С. 30–232. – Режим доступу: https://www.efbm.org/wp-content/uploads/2024/05/Матеріали-дослідницької-секції_Парадигмальні-зрушення-в-економ_теорії-ХХІ-ст-1.pdf
- Бажал Ю. М. Інноваційні кластери та формування підприємницьких університетів в Україні / Ю. М. Бажал // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. – Київ: НаУКМА, 2024.
- Bazhal I. The re-industrialization innovation policies: new perspectives to economic analysis / I. Bazhal // EAEPE 2024 Conference Proceedings. 36th Annual Conference of the European Association for Evolutionary Political Economy (EAEPE) on “Economics in a changing world. New perspectives to economic analysis and economic policy”,, Bilbao, 4–6 September 2024. – Bilbao, 2024. – Mode of access: https://eaepe.org/account/conference-abstracts/?c=381
- Баженова О. В. Стійкість системи соціальної безпеки людини за умов війни та повоєнного відновлення / О. В. Баженова // Економічна безпека: держава, регіон, підприємство : Матеріали VIІІ Міжнар. науково-практ. конф., Полтава, 16 трав. 2024 р. – Полтава, 2024. – С. 19–21. – Режим доступу: https://reposit.nupp.edu.ua/bitstream/PoltNTU/15764/1/ЗБІРНИК%20ЕБ%202024.pdf
- Баженова О. В. Шоки монетарної політики в Україні: ефекти під час війни / О. В. Баженова // Економіка. Фінанси. Бізнес. Управління : матеріали ІІІ Міжнар. форуму, Київ, 23 трав. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 8–10. – Режим доступу: https://www.efbm.org/wp-content/uploads/2024/05/Матеріали-конференції-DATA-SCIENCE.pdf
- Баженова О. В. Ідентифікація внутрішніх чинників системи соціальної безпеки людини в Україні за умов війни / О. В. Баженова // Основні напрями забезпечення соціальної безпеки людини в умовах війни та повоєнного відновлення : матеріали круглого столу 2-3 лип. 2024р., Київ-Одеса, 2–3 лип. 2024 р. / ред. З. С. Варналій. – Київ-Одеса, 2024. – С. 8–9. – Режим доступу: https://econom.knu.ua/wp-content/uploads/2024/08/Збірник-тез.pdf
- Баженова О. В. Система соціального забезпечення в Україні: реалії війни / О. В. Баженова, І. С. Чорнодід // Державна політика зміцнення соціальної безпеки людини в умовах сучасних викликів і загроз : матеріали круглого столу 3-5 жовт. 2024 р., Київ-Чернівці / ред. З. С. Варналій. – Київ-Чернівці, 2024. – С. 15–16. – Режим доступу: https://reposit.nupp.edu.ua/bitstream/PoltNTU/17292/1/Тези_Чернівці%202024_фінал%20%281%29.pdf
- Біла І. С. Економіка війни в Україні: наслідки і можливості / І. С. Біла // Сталий розвиток міст та регіонів України в рамках Європейської інтеграції : зб. матеріалів Міжнар. науково-практ. конф., Ірпінь, 12 груд. 2023 р. – Ірпінь, 2024. – С. 125–129. – Режим доступу: https://ir.dpu.edu.ua/items/6accd5e9-8212-4ac3-b95e-828a00f3120b
- Біла І. С. Перспективи видобутку нетрадиційного природного газу в повоєнний період в Україні / І. С. Біла, О. І. Акімов // Економіка в умовах цифрової трансформації: перспективи розвитку в XXI столітті : тези доп. Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., Київ, 16 трав. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 226–232. – Режим доступу: https://knute.edu.ua/file/MzEyMQ==/53f2c45562565a1dea9cce7515aa2d64.pdf
- Біла І. С. Бізнес в умовах війни в Україні: що допомагає вижити? / І. С. Біла // Економічні перспективи підприємництва: виклики воєнного часу та повоєнної відбудови : збірник матеріалів VIІ Міжнар. науково-практ. конфе- ренції, Ірпінь, 31 трав. 2024 р. – Ірпінь, 2024. – С. 117–121. – Режим доступу: https://dpu.edu.ua/images/2024/Photo_dlya_novyn_2024/Kafedra%20ekonomiki%20pidpriemnictva%20ta%20biznes-administruvanna/ZBIRNIK_Konferencia_Ekonomicni_perspektivi_pidpriemnictva_31.05.2024__.pdf
- Біла І. С. Адаптація бізнесу під час війни в Україні / І. С. Біла // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Бугров О. В. Системна динаміка як інструмент холістичного бачення в управлінні проєктами [Електронний ресурс] / О. В. Бугров, О. О. Бугрова, І. О. Лук’янчук // Управління проектами у розвитку суспільства. Тема: «Управління проєктами післявоєнної розбудови України» : тези доп., Київ. – Київ, 2024. – С. 54–58. – Режим доступу: https://repositary.knuba.edu.ua/items/bc09b526-5016-4e28-9399-ca9b3d7777d1.
- Бойко О. М. Сучасні детермінанти розвитку ринку інновацій [Електронний ресурс] / О. М. Бойко // “Наукові стратегії в контексті глобальних викликів” : Матеріали I міжнар. науково-практ. конф., Варшава, 16 квіт. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 58–60. – Режим доступу: https://doi.org/10.56197/1-2024
- Бойко О. М. Детермінанти фінансового забезпечення сталого розвитку спеціальних форм організації інноваційної діяльності [Електронний ресурс] / О. М. Бойко // Міжнародні фінансові аспекти відновлення економіки України : зб. наук. пр. за результатами міжнар. науково-практ. конф., Київ, 6 черв. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 138–142. – Режим доступу: https://ief.org.ua/wp-content/uploads/2024/10/2024_mizhnarodni_finansovi_aspecty_vidnovlennja_economiky_Ukrainy.pdf
- Бойко О. М. Технополіси як місце концентрації сучасних підприємств [Електронний ресурс] / О. М. Бойко // Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики : Матеріали тринадцятої міжнар. наук.-практ. конф., Одеса, 13 верес. 2024 р. – Одеса, 2024. – С. 62–64. – Режим доступу: http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/18613/1/Збірка%20тез%2013%20Конференція%20(1).pdf
- Бойко О. М. Теоретичні аспекти створення, розвитку та функціонування еко-індустріальних парків світу [Електронний ресурс] / О. М. Бойко // Актуальні проблеми науки та освіти: реалії та перспективи : матеріали III-ої Міжнар. науково-практ. конф., Київ, 11 листоп. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 16–18. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/19TkyKHvz9_rpL27DD8qpIpnTcl9qRnes/view
- Бойко О. М. Особливості розвитку та механізми стимулювання вітчизняних еко-індустріальних парків [Електронний ресурс] / О. М. Бойко // Перспективи розвитку управлінських систем у соціальній та економічній сферах України: теорія і практика : зб. матеріалів VIІІ Всеукр. наук.-практ. інт.-конф., Київ, 13 листоп. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 271–282. – Режим доступу: https://feu.kubg.edu.ua/images/FEU/Nauk_d/131124_.pdf
- Бугрова О. О. Принципи формування кампусу університету в контексті мотивації до навчання і роботи / О. О. Бугрова // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Hryhoriev H. Dynamics of fiscal space and debt sustainability in macrosystem [Електронний ресурс] / Hennadii Hryhoriev // International system dynamics conference, Bergen, 4–8 серп. 2024 р. – Bergen, 2024. – Mode of access: https://proceedings.systemdynamics.org/2024/
- Hryhoriev H. Artificial intelligence - challeges for the future / Hennadii Hryhoriev // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Зимовець В. В. Тіньові резерви як потенційне джерело фінансування бізнесу під час війни / В. В. Зимовець // Економічні перспективи підприємництва: виклики воєнного часу та повоєнної відбудови : зб. матеріалів VIІ Міжнар. науково-практ. конфе- ренції, Ірпінь, 31 трав. 2024 р. – Ірпінь, 2024. – С. 68–72. – Режим доступу: https://dpu.edu.ua/images/2024/Photo_dlya_novyn_2024/Kafedra%20ekonomiki%20pidpriemnictva%20ta%20biznes-administruvanna/ZBIRNIK_Konferencia_Ekonomicni_perspektivi_pidpriemnictva_31.05.2024__.pdf
- Зимовець В. В. Приховування доходів бізнесу в Україні: причини, тенденції і наслідки / В. В. Зимовець // Фінансові інструменти сталого розвитку держави в умовах системної економічної трансформації : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф., м. Хмельницький – м. Херсон, 20 черв. 2024 р. – Херсон, 2024. – С. 185–187. – Режим доступу: https://kntu.net.ua/ukr/content/download/117218/657389/file/Financial_Instruments_for_Sustainable_State_Development_in_the_Conditions.pdf
- Іванова Н. Ю. Оцінка ефективності співробітників компанії / Н. Ю. Іванова, Д. Ю. Орлова // Наука та освіта : Зб. пр. XVIII Міжнар. наук. конф., Хайдусобосло, 4–11 січ. 2024 р. – Хмельницький, 2024. – С. 30–32. – Режим доступу: https://iftomm.ho.ua/docs/SE-2024.pdf
- Іванова Н. Ю. Людський капітал: виклики в умовах війни / Н. Ю. Іванова, О. О. Корольова, Д. Ю. Орлова // "Сучасні досягнення в науці та освіті" : Зб. пр. XІX Міжнар. наук. конф., Нетанія, 29 верес. – 6 жовт. 2024 р. – Хмельницький, 2024. – С. 32–34. – Режим доступу: https://elar.khmnu.edu.ua/handle/123456789/16883
- Іванова Н. Ю. Мотивація розвитку креативності персоналу / Н. Ю. Іванова // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Калініченко Д. І. Роль монетарної політики у повоєнному відновленні економіки України / Д. І. Калініченко // Нова парадигма економічної освіти у контексті інноваційної моделі розвитку вітчизняної освіти : Зб. наук. пр. V Міжнар. науково- практ. конф.,, Київ, 30 листоп. 2023 р. – Київ, 2024. – С. 142–144. – Режим доступу: https://nnipua.udu.edu.ua/index.php/nauka/materialy-konferentsii
- Калініченко Д. І. Роль соціального підприємництва в контексті повоєнного регіонального розвитку України / Д. І. Калініченко // Сталий розвиток міст та регіонів України в рамках Європейської інтеграції : зб. матеріалів Міжнар. науково-практ. конф., Ірпінь, 12 груд. 2023 р. – Ірпінь, 2024. – С. 146–149. – Режим доступу: https://ir.dpu.edu.ua/items/6accd5e9-8212-4ac3-b95e-828a00f3120b
- Калініченко Д. І. Роль поведінкової економіки в стимулюванні підприємництва в Україні під час війни / Д. І. Калініченко // Економічні перспективи підприємництва: виклики воєнного часу та повоєнної відбудови : зб. матеріалів VIІ Міжнар. науково-практ. конфе- ренції, Ірпінь, 31 трав. 2024 р. – Ірпінь, 2024. – С. 162–164. – Режим доступу: https://dpu.edu.ua/images/2024/Photo_dlya_novyn_2024/Kafedra%20ekonomiki%20pidpriemnictva%20ta%20biznes-administruvanna/ZBIRNIK_Konferencia_Ekonomicni_perspektivi_pidpriemnictva_31.05.2024__.pdf
- Калініченко Д. І. Формування державної економічної політики в архітектурі національної безпеки / Д. І. Калініченко // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Кілієвич О. Адаптивність екосистеми державної політики до умов воєнного стану і повоєнного відновлення / О. Кілієвич // Державна політика та управління стратегічними комунікаціями в кризових умовах : Зб. тез ІIІ Міжнар. науково-практ. конф., Київ-Вроцлав, 23 жовт. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 50–53. – Режим доступу: https://drive.google.com/drive/folders/10512TNy8bOO2tQpskAMX6gIvALD1VbPw
- Kiliievych O. Public Policy Ecosystem: rethinking in post-conflict reconstruction and digital transformations [Electronic resource] / O. Kiliievych // Public Administration in post-conflict reconstruction : The 32nd NISPAcee Annual Conference 2024 e-proceedings, Tbilisi, 23–25 May 2024. – Tbilisi, 2024. – Mode of access: https://www.nispa.org/files/conferences/2024/e-proceedings/system_files/papers/abstract-kilievych.pdf
- Колядич О. І. Повоєнні ризики демографічної і міграційної турбулентності в Україні / О. І. Колядич // Сталий розвиток міст та регіонів України в рамках Європейської інтеграції : зб. матеріалів Міжнар. науково-практ. конф., Ірпінь, 12 груд. 2023 р. – Ірпінь, 2024. – С. 168–171. – Режим доступу: https://ir.dpu.edu.ua/items/6accd5e9-8212-4ac3-b95e-828a00f3120b
- Колядич О. І. Економічна нерівність та інклюзивний розвиток / О. І. Колядич // Нова парадигма економічної освіти у контексті інноваційної моделі розвитку вітчизняної освіти : Зб. наук. пр. VІ Міжнар. науково- практ. конф.,, Київ, 27 листоп. 2024 р. – Київ, 2024.
- Kurylo I., Aksyonova S., Krimer B. Child and Family Support Policy in Ukraine: Implementation and Challenges During the War / I. Kurylo, S. Aksyonova , B. Krimer // International scientific-practical conference „Economic growth in the Face of Global Challenges: Consolidation of National Economies and Reduction of Social Inequalities”-18th edition, 10-11 October, 2024. – Mode of access: https://doi.org/10.36004/nier.cdr.V.2024.18.11
- Мірошніченко В. В. Проблеми та основні напрями збільшення обсягів генерації електроенергії в Україні за умов інтенсивних військових дій рф та у післявоєнний період / В. В. Мірошніченко // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Палієнко Т. П. Циркулярна економіка: шлях до соціально-інноваційного розвитку України [Електронний ресурс] / Тетяна Петрівна Палієнко // Актуальні питання сучасної економіки : матеріали XV Всеукр. наук. конф. за міжнар. участю, Умань, 15 листоп. 2023 р. – Умань, 2023. – С. 263–265. – Режим доступу: https://ef.udau.edu.ua/assets/files/2023-2024/zbirniki-nauka/ape-2023.pdf
- Палієнко Т. П. Інноваційна регіоналізація в умовах воєнного стану [Електронний ресурс] / Тетяна Петрівна Палієнко // Сучасні тенденції розвитку фінансових та інноваційно-інвестиційних процесів в Україні : Матеріали VII Міжнар. науково-практ. конф., Вінниця, 1–2 берез. 2024 р. – Вінниця, 2024. – Режим доступу: https://conferences.vntu.edu.ua/index.php/fiip/fiip2024/paper/viewFile/20276/16773
- Палієнко Т. П. Роль торговельних марок у підвищенні інвестиційної привабливості українських компаній [Електронний ресурс] / Тетяна Петрівна Палієнко // Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи : матеріали X Міжнар. науково-практ. конф., Одеса, 4–5 жовт. 2024 р. – Одеса, 2024. – С. 296–297. – Режим доступу: http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/18704
- Палієнко Т. П. Міграційні процеси та адаптація ринку праці в умовах війни [Електронний ресурс] / Тетяна Петрівна Палієнко // Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи: теорії та пропозиції : матеріали доп. Міжнар. науково-практ. конф., Запоріжжя, 11–12 жовт. 2024 р. – Львів-Торунь, 2024. – С. 45–49. – Режим доступу: https://doi.org/10.36059/978-966-397-426-2-9
- Палієнко Т. П. «Зелені» інвестиції як шлях до реалізації цілей сталого розвитку в повоєнний період / Т. П. Палієнко // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Палієнко Т. П. Індивідуалізація національної продукції через маркування на прикладі програми «Зроблено в Україні» [Електронний ресурс] / Т. П. Палієнко // Актуальні питання сучасної економіки : матеріали ХVІ Всеукр. наук. конф., Умань, 14 листоп. 2024 р. – Умань, 2024. – С. 192–194. – Режим доступу: https://ef.udau.edu.ua/assets/files/2024-2025/naukova-robota/zbirniki/zbirnik-ape-2024_1.pdf
- Сапачук Ю. М. Нео-меркантилізм: теоретичні аспекти та практична актуальність / Ю. М. Сапачук // Економіка в умовах цифрової трансформації: перспективи розвитку в XXI столітті : тези доп. Міжнар. науково-практ. інтернет-конф., Київ, 16 трав. 2024 р. – Київ, 2024. – С. 348–350. – Режим доступу: https://knute.edu.ua/file/MzEyMQ==/53f2c45562565a1dea9cce7515aa2d64.pdf
- Сапачук Ю. М. Ефективна інституційна економіка на сучасному етапі / Ю. М. Сапачук // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Седляр Д. О. Роль освіти в інклюзивній моделі економічного зростання / М. О. Седляр, Д. О. Седляр, Л. М. Кохно // «Сучасна освіта: філософські, соціально-економічні, поведінкові аспекти» : Матеріали міжнар. науково-практ. конф., Херсон-Кропивницький, 18 квіт. 2024 р. – Херсон-Кропивницький, 2024. – С. 131–134. – Режим доступу: https://www.ksau.kherson.ua/files/konferencii/2024/05/mater_31_05_24.pdf
- Седляр Д. О. Економіка щастя як новий орієнтир державної стратегії / Д. О. Седляр, М. О. Седляр // Інтеграція науки та практики управління в умовах соціокультурних трансформацій : зб. матеріалів ІІ Міжнар. науково-практ. конф., Полтава, 25 квіт. 2024 р. – Полтава, 2024. – С. 647–651. – Режим доступу: https://dspace.luguniv.edu.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/10209/Макет%20ІІ%20Міжнар%20конференції%202024%20пдф.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Седляр Д. О. Інклюзивна модель як альтернатива традиційній моделі економічного розвитку / Д. О. Седляр, М. О. Седляр // Сучасна українська держава: вектори розвитку та шляхи мобілізації ресурсів: матеріали VII Всеукраїнської науково-практ. конф., Одеса, 30 квіт. 2024 р. – Одеса : ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», Центр соціально-політичних досліджень «Politicus», 2024. – С. 224-227. – Режим доступу: http://dspace.pdpu.edu.ua/handle/123456789/19696
- Седляр Д. О. Ключові показники оцінки якості інклюзивного економічного зростання країни / Д. О. Седляр, М. О. Седляр // Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи : матеріали X Міжнар. науково-практ. конф., Одеса, 4–5 жовт. 2024 р. – Одеса, 2024. – С. 734–737. – Режим доступу: http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/18704
- Седляр Д. О. Вплив бренду на емоції та почуття людей / Д. О. Седляр, М. О. Седляр // Маркетинг і логістика в системі менеджменту: виклики цифрової глобалізації : тези доп. XV Між- нар. науково-практ. конф., пам’яті профе- сора Євг. Крик., Львів, 17 жовт. – 18 жовт. 2024 р. – Львів, 2024. – С. 346–347. – Режим доступу: https://science.lpnu.ua/sites/default/files/attachments/2024/oct/36215/abstractsoftheconferenceml20241111.pdf
- Седляр Д. О. Прямий та зворотній вплив інновацій на щастя / Д. О. Седляр, М. О. Седляр // Слобожанські наукові читання: соціально-економічні та гуманітарно- правові виміри : матеріали Всеукр. науково-практ. конф., Харків, 24–25 жовт. 2024 р. – Харків, 2024. – С. 363–366. – Режим доступу: https://repository.kpi.kharkov.ua/server/api/core/bitstreams/3e82a60a-07ee-4d3e-a9ea-7e899b8b6a49/content
- Седляр Д. О. «Срібна економіка» як альтернативна модель розвитку економіки України під час війни та у повоєнний період / Д. О. Седляр // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
- Suprun N. Social entrepreneurship as a mechanism for realizing the goals of sustainable development / N. Suprun // European Dimensions of Sustainable Development : Proceedings of the VІ International Conference, 15–17 May 2024. – Kyiv, 2024. – P. 62–63. – Mode of access: https://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/45781
- Супрун Н. А. Алгоритм стратегування повоєнної відбудови / Н. А. Супрун // Економіка. Фінанси.Бізнес. Управління, матеріали ІІІ Міжнародного форуму / за заг. ред. проф. А. І. Ігнатюк. – Київ : Видавництво Ліра-К, 2024. Міжнародний форум EFBM 3.0 «Економіка. Фінанси. Бізнес. Управління. Від відновлення до зростання». 1125 с. Дослідницька секція «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.». – С. 81-83. – Режим доступу: https://www.efbm.org/wp-content/uploads/2024/05/Матеріали-дослідницької-секції_Парадигмальні-зрушення-в-економ_теорії-ХХІ-ст-1.pdf
- Супрун Н. А. Соціальне підприємництво як механізм соціального згуртування / Н. А. Супрун // Ціннісні орієнтири в сучасному світі: теоретичний аналіз та практичний досвід: збірник тез VІ Міжнародної науково-практичної конференції, 17-18 трав. 2024 року, м. Тернопіль. ТНПУ ім. В. Гнатюка. Ред. кол.: Морська Н. Л., Литвин Л. М., Поперечна Г. А.. Тернопіль: Осадца Ю. В. 2024.– С. 95-99. – Режим доступу: http://dspace.tnpu.edu.ua/handle/123456789/19805
- Супрун Н. А. Лібералізація економіки як чинник успіху повоєнної відбудови Західної Німеччини / Н. А. Супрун // Проблеми, пріоритети та перспективи сталого розвитку в ХХІ столітті: матеріали XVІ міжнародної науково-практичної конференції [Електронний ресурс]. Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2024. С. 219-221. – Режим доступу: http://elar.kpnu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/8086
- Suprun N. Social entrepreneurship as an innovative business model for solving social problems / N. Suprun // Social Aspects of Market Economy. Sustainability and Health Economics, Częstochowa, 21–22 May 2024. – Częstochowa, 2024. – Mode of access: https://sagr.wpie.ujd.edu.pl/
- Suprun N. Social entrepreneurship: global practices and Ukrainian perspectives / N. Suprun // International scientific and practical conference «Innovative Education: Problems and Prospects of Scientific Research», Stuttgart 4-6 December 2024. – Stuttgart, Germany : International Scientific Unity, 2024. – P. 66–69. – Mode of access: https://isu-conference.com/wp-content/uploads/2024/12/Innovative_education_problems_and_prospects_of_scientific_research_December_4-6_2024_Stuttgart_Germany.pdf
- Шевченко О. О. Етика і бізнес / О. О. Шевченко // «Modern Scientific Challenges are the Driving Force of the Development of Scientific Research» : XXІV International scientific and practical conference, Bruges, 22–24 трав. 2024 р. – Bruges, 2024. – С. 76–80. – Режим доступу: https://isu-conference.com/wp-content/uploads/2024/05/Modern_scientific_challenges_are_the_driving_force_of_the_development_of_scientific_research_May_22_24_2024_Bruges_Belgium.pdf
- Шевченко О. О. Імпакт-інвестування в Україні: сприяння економічній відбудові / О. О. Шевченко // «Key Aspects of the Development of Scientific Research in Modern Conditions» : XLV International scientific and practical conference, Constanta, 30 October – 1 November 2024. – Constanta, 2024. – P. 54–57. – Режим доступу: https://isu-conference.com/wp-content/uploads/2024/10/Key_aspects_of_the_development_of_scientific_research_in_modern_conditions_October_30_November_1_2024_Constanta_Romania.pdf
- Шевченко О. О. Етичні виклики в економічній науці: від теорії до практики / О. О. Шевченко // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2024) : матеріали науково-практичної конференції, 7 листопада 2024 року / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія", Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр "Інноваційна лабораторія" НаУКМА. - Київ : НаУКМА, 2024.
Інше
- Андрощук Г. О. Спеціалізовані суди з інтелектуальної власності в Польщі: організація, функціонування та зміни у процесуальному законодавстві / Г. О. Андрощук // Актуальні проблеми інкорпорації та кодифікації законодавства з інтелектуальної власності з огляду на євроінтеграційні процеси в Україні: збірник наукових праць за ред. д.ю.н. Н. М. Мироненко; НДІ інтелектуальної власності НАПрН України. – К.: Інтерсервіс, 2024. – С. 6– 17. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/1B9liAwGWSV9QpL3_mqKGgL_jkhxbFnDS/view
- Андрощук Г. О. Паралельний імпорт в міжнародній торгівлі: економіко-правові аспекти регулювання (аналітична доповідь). – 2024. – С. 70.
- Бажал Ю. М. Актуальність інноваційної моделі економічного зближення постсоціалістичних країн Центральної та Східної Європи і України. / Ю. М. Бажал // Результати, перспективи і напрями конвергенції країн ЄС. Можливості для України : серпень 2024, наук. ред.: Юрій Якименко, Василь Юрчишин. Центр Разумкова. – Київ. С. 8-10, 57-59. – Режим доступу: https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/32518
- Курило І. О. 4.3. Демографічне відродження. Збереження і розвиток України в умовах війни та миру: національна доповідь / ред. кол. С. І. Пирожков, Н. В. Хамітов, Є. І. Головаха, С. С. Дембіцький, Е. М. Лібанова та ін. Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. Київ, 2024. 220 с. – Режим доступу: https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/Documents/0/2024/04/24071611302645-8677.pdf
- Kucera T., Burcin B., Kurylo I. et al. Forecasts of demographic development of the Republic of Uzbekistan and its regions up to 2050: basic principles, prerequisites and results of the forecasts / T. Kucera, B. Burcin, I. Kurylo et al. – Praha-Tashkent: Complex Print, 2024. – Mode of access: https://uzbekistan.unfpa.org/sites/default/files/pub-pdf/uzb_2022_forecasts_text_printed_isbn_1.pdf
- Супрун Н. А. Етичний принцип» як основа методології М.Туган-Барановського. / Н. А. Супрун // Актуальні ідеї наукової спадщини Михайла Туган-Барановського : збірник наукових праць / наукова редакція д.е.н. В. В. Небрат ; ДУ «Ін-т екон. та прогнозув. НАН України». – Електрон. дані. – К., 2024. – С. 66-70. – Режим доступу: http://ief.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/Aktualni-idei-naukovoi-spadschyny-Mykhajla-Tuhan-Baranovsoho.pdf
- Супрун Н. А. Компаративний аналіз економічних систем у творчості І. -С. Коропецького / Н. А. Супрун // Наукова спадщина Івана-Святослава Коропецького як ключ до розуміння економічної історії та перспектив розвитку України : збірник наукових праць / наукова редакція д.е.н. В. В. Небрат ; ДУ «Ін-т екон. та прогнозув. НАН України». – К., 2024. – Режим доступу: http://ief.org.ua/?p=17809
2023 рік
Авторські та колективні монографії
- Правова охорона інтелектуальної власності в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : [колективна монографія / Андрощук Г., Бакалінська О., Коваленко Т. та ін.] ; за наук. ред. Н. Мироненко ; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності. – Київ : Інтерсервіс, 2023. – 467 с. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31115
- Штучний інтелект і інтелектуальна власність: проблеми регулювання : [науково-практичне видання / Андрощук Г. О., Дорошенко О. Ф., Работягова Л. І., Тверезенко О. О.] ; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності. – Київ : Інтерсервіс, 2023. – 202, [1] c. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31563
- Відбудова для розвитку: зарубіжний досвід та українські перспективи : міжнародна колективна монографія / [А. Андрощук, Г. Андрощук ... В. Небрат, Н. Супрун та ін. ; редкол.: В. Небрат, А. Бєляк, О. Курбет та ін.] ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – 570 с. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31419
- Оцінка інноваційного розвитку та структурні трансформації в економіці України : колективна монографія / [І. Ю. Єгоров, Ю. М. Бажал, Ю. В. Кіндзерський, С. В. Сіденко, О. М. Бойко та ін.] ; за ред. І. Ю. Єгорова, Ю. В. Кіндзерського ; Національна академія наук України, Державна установа «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», 2023. – 239 с. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29295
- Соціальна безпека людини в умовах війни : монографія / [Варналій З. С., Баженова О. В., Нікитенко Д. В. та ін.] ; за ред. Варналія З. С. ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ : Знання України, 2023. – 270 с., [4] арк. іл.
- Населення України : нариси про демографічний стан країни у перше тридцятиріччя незалежності / [І. Курило, С. Аксьонова, О. Гаврилюк та ін. ; відп. ред. І. О. Курило] ; Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи. – Київ : Наукова думка, 2023. – 165, [2] с. : табл. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29298
- Оцінка та прогнози ендогенного зростання економіки України : колективна монографія / [М. І. Скрипниченко, С. О. Кораблін ... С. С. Шумська ... Г. Ю. Яценко та ін.] ; за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – 421 с. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31407
- Траєкторії розвитку повоєнної економіки України в системі координат постпандемічного світу : колективна монографія / [М. І. Скрипниченко, С. С. Шумська ... Г. Ю. Яценко та ін.] ; за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – 201 с. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31420
Статті
- Андрощук Г. О. Політика і стратегії розвитку штучного інтелекту в країнах світу: quo vadis? (Частина 1) / Г. О. Андрощук // Наука, технології, інновації. – 2023. – № 1. – С. 15–29. – https://doi.org/10.35668/2520-6524-2023-1-03. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29110
- Андрощук Г. О. Політика і стратегії розвитку штучного інтелекту в країнах світу: quo vadis? (Частина 2) / Г. О. Андрощук // Наука, технології, інновації. – 2023. – № 2. – С. 40–47. – https://doi.org/10.35668/2520-6524-2023-2-05. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/30981
- Андрощук Г. О. Модернізація патентної системи ЄС: новації та можливості для України / Г. О. Андрощук // Наука, технології, інновації. – 2023. – № 4 (28). – C. 50–61. – http://doi.org/10.35668/2520-6524-2023-4-05. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31533
- Андрощук Г. О. Патентна програма pro bono: зарубіжний досвід для України / Геннадій Андрощук, Олександр Дорошенко // Теорія і практика інтелектуальної власності. – 2023. – № 4/5. – С. 51–60. – https://doi.org/10.33731/4-52023.289640. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29117
- Андрощук Г. О. Цифрове піратство та контрафакція в умовах цифрової трансформації: аналіз стану, тенденції, механізми протидії / Геннадій Андрощук // Теорія і практика інтелектуальної власності. – 2023. – № 3. – С. 97–108. – https://doi.org/10.33731/32023.282327. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29120
- Андрощук Г. О. Патентування криптовалютних і блокчейн-технологій: стан, тенденції, проблеми регулювання / Геннадій Андрощук // Теорія і практика інтелектуальної власності. – 2023. – № 1/2. – С. 53–63. – https://doi.org/10.33731/1-22023.277148. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29126
- Андрощук Г. О. Цифрова трансформація європейської економіки: стан та місце України / Андрощук Г. О. // Інформація і право. – 2023. – № 1 (44). – С. 67–78. – https://doi.org/10.37750/2616-6798.2023.1(44).287719. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29551
- Андрощук Г. О. Інститут секретних винаходів у забезпеченні національної безпеки держави: проблемні питання / Андрощук Г. О., Копил Я. В. // Інформація і право. – 2023. – № 2 (45). – С. 172–185. – https://doi.org/10.37750/2616-6798.2023.2(45).282338. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29552
- Андрощук Г. О. Рівень довіри до штучного інтелекту: аналіз результатів глобальних досліджень та стан в Україні / Андрощук Г. О. // Інформація і право. – 2023. – № 4 (47). – С. 217–231. – https://doi.org/10.37750/2616-6798.2023.4(47).291675. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29557
- Artomova T. Determining the impact of global-local transformations of property on the formation of nanoeconomics / Tеtiana Artomova, Tetiana Ostapenko, Igor Britchenko // Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. – 2023. – Vol. 2 (13 (122)). – P. 73–84. – https://doi.org/10.2139/ssrn.4588244. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31393
- Бажал Ю. М. Результативність факторів економічного зростання: продуктивність та інновації / Бажал Ю. М., Домбровська А. О. // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2023. – Т. 8, вип. 1. – C. 3–9. – https://doi.org/10.18523/2519-4739.2023.8.1.3-9. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/26852
- Баженова О. В. Соціальна безпека людини в умовах військової агресії: індикатори та оцінювання (на прикладі України) / Баженова О. В., Варналій З. С., Чеберяко О. В. // Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління. – 2023. – № 8. – [10] с. – https://doi.org/10.54929/2786-5738-2023-8-07-02. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29131
- Баженова О. В. Митно-тарифні інструменти регулювання діяльності імпортерів тютюнових виробів та замінників тютюну / Олена Баженова, Людмила Демиденко // Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2023. – № 1 (33). – С. 66–74. – https://doi.org/10.25140/2411-5215-2023-1(33)-66-74. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/22880
- Трансформація системи соціальної безпеки людини на підприємстві в умовах військового часу та повоєнного відновлення / Варналій Захарій Степанович, Микитюк Оксана Петрівна, Баженова Олена Володимирівна, Чеберяко Оксана Вікторівна, Плєшакова Наталія Анатоліївна // Інтернаука. Серія: «Економічні науки». – 2023. – № 9. – [22] с. – https://doi.org/10.25313/2520-2294-2023-9. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29231
- Баженова О. В. Драйвери економічного зростання: кейси повоєнного відновлення / Олена Баженова // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. – 2023. – Вип. 2 (223). – С. 5–9. – https://doi.org/10.17721/1728-2667.2023/223-2/1. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29240
- Foreign economic strategic priorities of Ukraine / Anton Filipenko, Olena Bazhenova, Lina Polishchuk, Nataliya Rylach // Академічний огляд. – 2023. – № 2 (59). – C. 249–269. – https://doi.org/10.32342/2074-5354-2023-2-59-17. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29241
- Бандура О. В. Вдосконалення інформаційної складової контролю природних монополій / Олександр Бандура // Економічна теорія. – 2023. – № 1. – С. 106–119. – https://doi.org/10.15407/etet2023.01.106. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/28875
- Adaptation of business and consumers to modern challenges in Ukraine / I. Bila, L. Zakrevska, I. Kovalchuk, O. Tkachenko, O. Shevchenko // Naukovyi Visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu. – 2023. – Issue 5. – P. 178–185. – https://doi.org/10.33271/nvngu/2023-5/178. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27510
- Біла І. С. Інноваційний розвиток як чинник повоєнної відбудови економіки України / Біла І. С., Посна В. С., Шевченко О. О. // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2023. – Т. 8, вип. 1. – C. 10–16. – https://doi.org/10.18523/2519-4739.2023.8.1.10-16. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/26851
- Бойко О. М. Сучасні виклики інноваційного розвитку промислових підприємств / Бойко О. М., Кучеренко С. Ю. // Економічний вісник університету. – 2023. – Вип. 57. – C. 5–15. – https://doi.org/10.31470/2306-546X-2023-57-5-15. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29521
- Бугров О. В. Аналіз чутливості і аналіз сценаріїв в управлінні ризиками інвестиційних проєктів / О. В. Бугров, О. О. Бугрова, І. О. Лук’янчук // Інвестиції: практика та досвід. – 2023. – Вип. 3. – С. 80–86. – https://doi.org/10.32702/2306-6814.2023.3.80. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29522
- Бугров О. В. Модель ухвалення рішення щодо страхування інвестиційного ризику проєкту в контексті поведінкових фінансів і теорії контрактів / Олександр Бугров, Олена Бугрова, Ігор Лук’янчук // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії і практики. – 2023. – Т. 2, № 49. – C. 194–206. – https://doi.org/10.55643/fcaptp.2.49.2023.3997. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/30947
- Hryhoriev H. Sovereign debt and post-war Ukrainian economic growth – system dynamics approach / Hennadii Hryhoriev // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2023. – Т. 8, вип. 1. – C. 32–39. – https://doi.org/10.18523/2519-4739.2023.8.1.32-39. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/26843
- Comparative analysis of labour markets in Ukraine, Armenia, Moldova, and Estonia: institutional approach, 1995–2020 / Aliaksei Zhurauliou, Jordan Palomino, Olena Gulevych, László Vasa // Regional Statistics. – 2023. – Vol. 13, no. 1. – P. 149–166. – https://doi.org/10.15196/RS130107. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24771
- Кирилюк В. П. Соціальна безпека та згуртованість: сучасні підходи щодо їх взаємодії / Володимир Кирилюк, Олександр Колядич, Олена Шевчук // Економічний аналіз. – 2023. – Т. 33, № 1. – С. 59–65. – https://doi.org/10.35774/econa2023.01.059. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29558
- Кримова М. О. Інструменти наджингу в формуванні державної політики оплати праці / М. О. Кримова // Ефективна економіка. – 2023. – № 11. – [19] с. – http://doi.org/10.32702/2307-2105.2023.11.48. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29144
- Курило І. О. Вплив об’єктивних і суб’єктивних факторів на народжуваність у періоди невизначеності / Ірина Курило, Світлана Аксьонова // Демографія та соціальна економіка. – 2023. – № 2 (52). – С. 21–39. – https://doi.org/10.15407/dse2023.02.021. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29151
- Kurylo I. Elderly in Ukraine during the war: situation, needs, examples of resilience / Kurylo I. O. // Український соціум. – 2023. – № 4 (87). – С. 9–20. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29156
- Палієнко Т. П. Розвиток інноваційного середовища: роль інтелектуальної власності у генерації інновацій / Палієнко Тетяна Петрівна // Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». Серія: «Економічні науки». – 2023. – № 6 (74). – [15] с. – https://doi.org/10.25313/2520-2294-2023-6-8981. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29526
- Палієнко Т. П. Розкриття інноваційного потенціалу торговельних марок у воєнний період / Палієнко Тетяна Петрівна // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія: Економіка і менеджмент. – 2023. – Вип. 3 (95). – С. 49–53. – https://doi.org/10.32782/bsnau.2023.3.8. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29260
- Палієнко Т. П. Засоби індивідуалізації як метод виокремлення на конкурентному ринку інновацій / Палієнко Тетяна Петрівна // Економіка та суспільство. – 2023. – № 52. – [6] с. – https://doi.org/10.32782/2524-0072/2023-52-52. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29262
- Corporate social responsibility as a basis for innovative entrepreneurship development / Marharyta Berdar, Olha Minochkina, Liudmyla Kot, Olha Yevtushevska, Yurii Sapachuk // International Journal of Sustainable Development and Planning. – 2023. – Vol. 18, no. 7. – P. 2151–2157. – https://doi.org/10.18280/ijsdp.180718. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/26215
- Скрипниченко М. І. Виклики з боку попиту і пропозиції економіки України під час воєнних дій та оцінка їх впливу на макродинаміку / М. І. Скрипниченко, Л. І. Кузнєцова // Економіка України. – 2023. – № 8. – С. 47–60. – https://doi.org/10.15407/economyukr.2023.08.047. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29265
- Софіщенко І. Я. Прикладні аспекти проектування інвестиційної політики країни щодо міжнародного руху капіталу / Софіщенко І. Я. // Український економічний часопис. – 2023. – Вип. 2. – C. 78–81. – https://doi.org/10.32782/2786-8273/2023-2-14. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/30087
- Софіщенко І. Я. Багатостороння інвестиційна політика: виклики та трансформації / І. Я. Софіщенко // Інвестиції: практика та досвід. – 2023. – № 20. – С. 64–70. – https://doi.org/10.32702/2306-6814.2023.20.64. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/30087
- Софіщенко І. Я. Фінансові та фіскальні інструменти політики сприяння іноземним інвестиціям за умов відновлення української економіки / Софіщенко Ірина Ярославівна // Економіка та суспільство. – 2023. – Вип. 54. – [7] c. – https://doi.org/10.32782/2524-0072/2023-54-69. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29559
- Супрун Н. А. Економічні причини та наслідки Голодомору в Україні (до 90-річчя Голодомору в Україні та 95-річчя Всеволода Голубничого) / Супрун Н. А. // Історія народного господарства та економічної думки України. – 2023. – Вип. 56. – С. 225–254. – https://doi.org/10.15407/ingedu2023.56.225. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29560
- Devising a comprehensive method to manage digital competencies / Yaroslav Shestack, Yuliia Biliavska, Valerii Osetskyi, Nelya Mykytenko, Yurii Umantsiv // Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. – 2023. – Vol. 3, no. 13 (123). – P. 86–97. – https://doi.org/10.15587/1729-4061.2023.281933. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31607
- Competition traps: unconscious biases and conscious decisions / Oleksiy Osiyevskyy, Liudmyla Shevchenko, Olga Marchenko, Yurii Umantsiv // Rutgers Business Review. – 2023. – Vol. 8, no. 2. – Р. 111–130. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31608
- Osiyevskyy O. Digital ecosystem: a mechanism of economic organization of enterprises of the future / Oleksiy Osiyevskyy, Yurii Umantsiv, Yuliia Biliavska // Rutgers Business Review. – 2023. – Vol. 8, no. 2. – Р. 175–194. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31694
- Virtual labor migration: current trends and development prospects / Kateryna Nikolaiets, Yurii Umantsiv, Iryna Shtunder, Tatyana Ozhelevskaya, Tamila Shcherbakova // Financial and Credit Activities: Problems of Theory and Practic. – 2023. – Vol. 5. – P. 471–480. – https://doi.org/10.55643/fcaptp.5.52.2023.4175. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31697
- Ensuring the competitiveness and financial stability of transport and logistics companies in the conditions of Russian-Ukrainian war / Valerii Osetskyi, Viktoriia Klymenko, Ganna Lozova, Yurii Umantsiv // Академічний огляд. – 2023. – № 2 (59). – C. 25–47. – https://doi.org/10.32342/2074-5354-2023-2-59-2. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31698
- Уманців Ю. М. Трансформаційні процеси в економіці в умовах глобальної конкуренції: цифровий вимір / Уманців Ю. М. // Економічна теорія та право. – 2023. – № 2. – С. 75–84.
- Umantsiv Yu. National resilience of Ukraine under the Martial Law / Umantsiv Yurii, Shkuropadska Diana // Scientia Fructuosa. – 2023. – № 5. – P. 4–19. – https://doi.org/10.31617/1.2023(151)01. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31699
Матеріали конференцій
- Андрощук Г. О. ІТ-індустрія та цифровий фронт України: стан і перспективи розвитку / Андрощук Г. // Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні: виклики воєнного часу : тези доповідей ХІV Міжнародного бізнес-форуму (Київ, 23 березня 2023 року) / [відп. ред. А. А. Мазаракі]. – Київ : Державний торговельно-економічний університет, 2023. – С. 12–16. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31114
- Андрощук Г. О. ІТ-індустрія і патентна активність у сфері програмного забезпечення: стан і тенденції / Андрощук Г. О. // Удосконалення законодавства та механізму реалізації захисту прав інтелектуальної власності в умовах післявоєнного відновлення України : збірник наукових праць за матеріалами V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Київ, 23–24 березня 2023 р.) / [за заг. ред. О. О. Штефан, А. В. Шабаліна] ; Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України [та ін.]. – Київ, 2023. – С. 13–18. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31635
- Андрощук Г. О. «Патентний пакет» Євросоюзу як протидія діяльності тролів у цифровій економіці / Андрощук Г. О., Работягова Л. І. // Удосконалення законодавства та механізму реалізації захисту прав інтелектуальної власності в умовах післявоєнного відновлення України : збірник наукових праць за матеріалами V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Київ, 23–24 березня 2023 р.) / [за заг. ред. О. О. Штефан, А. В. Шабаліна] ; Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України [та ін.]. – Київ, 2023. – С. 175–181. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31637
- Кваша Т. К. Патентування винаходів у сфері цифрових технологій як чинник економічного зростання / Кваша Т. К., Андрощук Г. О. // Удосконалення законодавства та механізму реалізації захисту прав інтелектуальної власності в умовах післявоєнного відновлення України : збірник наукових праць за матеріалами V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Київ, 23–24 березня 2023 р.) / [за заг. ред. О. О. Штефан, А. В. Шабаліна] ; Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України [та ін.]. – Київ, 2023. – С. 41–46. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31638
- Андрощук Г. О. Франчайзинг як інноваційна модель ведення бізнесу: досвід ЄС і Польщі та перспективи розвитку в Україні / Андрощук Г. О. // Збірник наукових праць за матеріалами V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Управління проєктами. Перспективи розвитку проектного та нейроменеджменту, інформаційних технологій управління, технологій створення та використання об’єктів права інтелектуальної власності, трансферу технологій», 23–24 березня 2023 р. / [голов. ред. Петренко В. О.] ; Інститут модернізації змісту освіти МОН України [та ін.]. – Дніпро : Юрсервіс, 2023. – C. 657–665. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31631
- Андрощук Г. О. Основні показники світових технологічних трендів: аналіз статистики ВОІВ за 2022 рік / Андрощук Г. О. // Збірник матеріалів VI Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Створення, охорона, захист і комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності», м. Київ, 26 квітня 2023 р. / [упоряд.: В. В. Дмитренко, Ю. М. Перга] ; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» [та ін.]. – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. – С. 9–16. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31629
- Андрощук Г. О. Креативний клас і індустрії в креативній (інноваційний, цифровій) економіці: оцінка впливу і взаємозв’язку / Андрощук Г. О. // Право, інтелектуальна власність, креативні індустрії: сучасний вимір і подальші перспективи : матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Київ, 19 травня 2023 р.) / [за заг. А. С. Штефан] ; Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України. – Київ : Інтерсервіс, 2023. – С. 8–14. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31628
- Андрощук Г. О. Модернізація патентної системи ЄС: стимулювання інновацій, інвестицій та конкурентоспроможності / Андрощук Г. О. // Збірник матеріалів Сьомої всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми інтелектуального, інформаційного, ІТ та Інтернет права» (м. Львів, 25 травня 2023 року) / [відп. за вип.: Олександра Яворська, Леонід Тарасенко] ; Львівський національний університет імені Івана Франка. – Львів, 2023. – С. 12–18. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31905
- Андрощук Г. О. Керівні принципи розрахунку штрафів відповідно до GDPR / Андрощук Г. О. // Ways of Science Development in Modern Crisis Conditions : proceedings of the 4th International scientific and practical internet conference, June 8–9, 2023. – Dnipro : Marenichenko V. V., 2023. – Р. 66–68. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31632
- Андрощук Г. О. Інститут секретних винаходів: нове в законодавстві зарубіжних країн / Андрощук Г. О., Копил Я. В. // Національна безпека України в умовах сучасних викликів : збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції (м. Чернігів, 22 серпня 2023 року) / ГО «Науково-освітній інноваційний центр суспільних трансформацій». – Чернігів, 2023. – С. 82–85. – https://doi.org/10.54929/conf_22_08_2023-10-04. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31640
- Андрощук Г. О. Винятки з міркувань безпеки у патентному праві: міжнародно-правове та національне регулювання / Андрощук Геннадій Олександрович, Копил Ярослав Володимирович // Scientific progress: innovations, achievements and prospects : proceedings of XII International scientific and practical conference, Munich, Germany, 21–23 August 2023 / [editor Komarytskyy M. L.]. – Munich : MDPC Publishing, 2023. – P. 227–233. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31642
- Артьомова Т. І. Глобально-локальні зміни власності та світоустрою: виклики і можливості для розвитку України / Артьомова Т. І. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 5–9. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27626
- Артьомова Т. І. Регулювання відносин власності як чинник ділової активності для повоєнної відбудови економіки / Тетяна Артьомова // Матеріали фахової дискусії «Політичні, економічні і структурні наслідки російської агресії для України і світової спільноти. Завдання економічного відновлення України у повоєнний період з врахуванням євроінтеграційних пріоритетів», 25 квітня 2023 р. – Київ : Центр Разумкова, 2023. – [2] с. – https://razumkov.org.ua/images/2023/04/25/artemo.pdf. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/32151
- Артьомова Т. І. Власність на економічні ресурси як передумова суспільного багатства / Артьомова Тетяна // European scientific congress : proceedings of II International scientific and practical conference, Madrid, Spain, 20–22 March 2023 / [editor Komarytskyy M. L.]. – Madrid : Barca Academy Publishing, 2023. – P. 304–311. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31644
- Бажал Ю. М. Формування підприємницьких університетів України: проблеми і перспективи / Бажал Ю. М. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 9–11. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27625
- Баженова О. В. Особливості моніторингу соціальної безпеки людини в умовах війни та повоєнний період / Баженова Олена Володимирівна // Збірник матеріалів VІI Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Економічна безпека: держава, регіон, підприємство», 17 травня 2023 р., Полтава / [редкол.: С. В. Онищенко та ін.] ; Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» [та ін.]. – Полтава, 2023. – C. 20–23. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31616
- Баженова О. В. Особливості оцінювання соціальної безпеки людини в умовах війни та повоєнного відновлення / Баженова Олена Володимирівна // Соціальна безпека людини в умовах війни: сутність, особливості та шляхи забезпечення : матеріали круглого столу, 28–30 червня 2023 р. / [за заг. ред. З. С. Варналія] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ ; Одеса, 2023. – C. 4–6. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31617
- Баженова О. В. Соціальна безпека людини: тенденції у світі / Олена Баженова // Загрози соціальній безпеці людини в умовах війни : матеріали круглого столу, 27–29 вересня 2023 року / [за заг. ред. З. С. Варналія]. – Київ ; Чернівці : Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2023. – C. 9–11. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31620
- Біла І. С. Збройні конфлікти та необхідність відновлення економіки: теоретичні аспекти / Біла І. С. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 15–17. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27611
- Бугрова О. О. Відмінності динамічного і статичного зростання цінності проєкту / Бугрова О. О. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 17–19. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27610
- Lukianchuk I. Integrated project delivery and building information modeling in transformation of engineering and credit risk management / Ihor Lukianchuk, Oleksandr Bugrov, Olena Bugrova // Proceedings of the 12th IEEE International Conference on Intelligent Data Acquisition and Advanced Computing Systems: Technology and Applications (IDAACS) : IDAACS’2023, September 7–9, 2023, Dortmund, Germany. – USA : IEEE, 2023. – Vol. 1. – P. 130–134. – https://doi.org/10.1109/IDAACS58523.2023.10348786.
- Hryhoriev H. Debt deflation and world economic growth: system dynamics approach / Hryhoriev Hennadii // 6th Annual international research conference “Modelling and implementation of the financial policy of Ukraine to ensure macroeconomic stability”, December 22, 2023, Kyiv, Ukraine : proceedings / [edited by Olena Primierova] ; National University of Kyiv-Mohyla Academy, Department of Finance [et al.]. – Kyiv, 2023. – P. 30–36. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27711
- Hryhoriev H. Macroeconomic risks of the new global technological order / Hennadii Hryhoriev // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 27–28. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27604
- Hryhoriev H. System dynamics approach to external debt postwar resolution / Hryhoriev Hennadii // 5th annual research conference “System dynamics modeling framework for the financial system” : proceedings, December 16, 2022, Kyiv, Ukraine / [edited by Olena Primierova] ; National University of Kyiv-Mohyla Academy, Department of Finance [et al.]. – [Kyiv : NaUKMA, 2023]. – P. 35–39. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/26449
- Зимовець В. В. Декапіталізація українського бізнесу в умовах війни: масштаби і наслідки / Зимовець Владислав Вікторович // Економічні перспективи підприємництва у воєнні часи та опісля : збірник тез VI Міжнародної науково-практичної конференції (м. Ірпінь, 22 травня 2023 р.) / Державний податковий університет. – Ірпінь, 2023. – C. 43–48. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31623
- Зимовець В. В. Життєздатність українського бізнесу під час війни: фінансовий вимір / Зимовець В. В. // Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи : матеріали ІХ Міжнародної науково-практичної конференції, 22–23 вересня 2023 року / Одеський національний економічний університет [та ін.]. – Одеса, 2023. – С. 117–120. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31624
- Іванова Н. Ю. Формування креатосфери університету / Іванова Н. Ю. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 30–31. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27602
- Іванова Н. Ю. Розвиток креативного мислення студентів / Іванова Н. Ю., Корольова О. О. // Сучасні досягнення в науці та освіті : збірка праць XVIII Міжнародної наукової конференції, 13–20 вересня 2023 р., Нетанія (Ізраїль) / [редкол.: Горошко А. В. та ін.] ; Хмельницький національний університет [та ін.]. – Хмельницький : ХНУ, 2023. – С. 81–85. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31627
- Колядич О. І. Перспективи сталого розвитку альтернативної енергетики в Україні / Олександр Колядич // ІІІ-тя Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародна безпека у світлі сучасних глобальних викликів: країни Балтії – Україна: єдність, підтримка, перемога», м. Київ, 8 червня 2023 р. / Київський національний університет імені В. Гетьмана. – Київ : КНЕУ, 2023. – С. 151–155.
- Колядич О. І. Зелене інвестування як сучасний тренд ноосферного мислення / Колядич О. І. // Інтелектуальне надбання академіка Володимира Вернадського і світова фізико-економічна думка (з нагоди 160-річчя від дня народження) : тези доповідей круглого столу (2 березня 2023 р.) / [редкол.: В. В. Небрат (голова) та ін.] ; Київський національний університет імені В. Гетьмана. – Київ : КНЕУ, 2023. – C. 54–57.
- Кримова М. О. Поведінкові моделі в сфері побудови політики оплати праці підприємства / Кримова Марія // Проблеми і перспективи поствоєнної розбудови України : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, 7–8 грудня 2023 р., м. Київ / [редкол.: Трофименко М. (голова) та ін.] ; Маріупольський державний університет [та ін.]. – Київ, 2023. – С. 369–372. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31661
- Курбет О. П. Освіта у час війни: історичний досвід Великої Британії для сучасної України / Олександра Курбет // Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, 27 квітня 2023 р. / ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» [та ін.]. – Київ, 2023. – С. 39. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31645
- Kurylo I. Generative strategies in times of shocks: Ukraine’s experience / Iryna Kurylo, Svitlana Aksyonova // International scientific-practical conference “Economic growth in the conditions of globalization” : 17th edition, October 12–13, 2023 : book of abstracts / [scientific coordinator: Gagauz Olga ; scientific committee: Stratan Alexandru (president) et al.]. – Chişinău : [SEP ASEM], 2023. – P. 71. – https://doi.org/10.36004/nier.cdr.V.2023.17.13. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31668
- Мірошниченко В. В. Розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства як чинник інтенсифікації аграрного виробництва України / Мірошниченко В. В. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 44–45. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27591
- Небрат В. В. Цінність економічної суб’єктності національної держави / Вікторія Небрат // V Міжнародна науково-практична конференція «Ціннісні орієнтири в сучасному світі: теоретичний аналіз та практичний досвід», Тернопіль, 11–12 травня 2023 року : збірник тез / [редкол.: Морська Н. Л., Литвин Л. М., Поперечна Г. А.] ; Тернопільський національний педагогічний університет [та ін.]. – Тернопіль : Осадца Ю. В., 2023. – C. 107–109. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31672
- Небрат В. В. Міжнародний досвід структурних реформ для відбудови економіки України / Вікторія Небрат // Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, 27 квітня 2023 р. / ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» [та ін.]. – Київ, 2023. – C. 29. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31677
- Палієнко Т. П. Роль науки та освіти у формуванні інноваційної конкурентоспроможності держави / Палієнко Т. П. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 47–49. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27589
- Палієнко Т. П. Доменні імена як інноваційний інструмент бізнесу в цифрову епоху / Палієнко Т. П. // Тези доповідей IV Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Інноваційно-інвестиційний розвиток бізнесу в умовах шокових збурень», 30–31 березня 2023 року, м. Львів, Україна / Національний університет «Львівська політехніка», Кафедра економіки підприємства та інвестицій [та ін.]. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2023. – С. 30. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31678
- Палієнко Т. П. Інноваційний потенціал у сфері охорони здоров’я: стан та рекомендації / Тетяна Палієнко // Інноваційне підприємництво: стан та перспективи розвитку : збірник матеріалів VІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції, 31 березня 2023 р. / Міністерство освіти і науки України, Міністерство фінансів України, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана [та ін.]. – Київ : КНЕУ, 2023. – С. 282–285. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31679
- Палієнко Т. П. Роль засобів індивідуалізації в інноваційній діяльності / Т. П. Палієнко // Проблеми модернізації України. – Київ :МАУП, 2023. – Вип. 16 : Матеріали VIІI Міжнародної науково-практичної конференції «Розбудова інноваційних економіки, менеджменту та освіти в умовах нової соціальної реальності», м. Київ, МАУП, 25 травня 2023 р. / [редкол.: М. Ф. Гончаренко (голова) та ін.]. – С. 272–274. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31680
- Paliienko T. Intellectual property rights in the European integration context: the Ukrainian experience / Paliienko Tetiana // Актуальні проблеми соціально-економічного розвитку в контексті євроінтеграції України : Всеукраїнська науково-практична конференція, 22 вересня 2023 року / [відп. за вип. Якубовський С. О.] ; Одеський національний унівіерситет ім. І. І. Мечникова [та ін.]. – Львів ; Торунь : Liha-Pres, 2023. – С. 19–21. – https://doi.org/10.36059/978-966-397-323-4-3. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31681
- Палієнко Т. П. Роль держави у захисті інтелектуальної власності: вплив на інновації та творчість / Палієнко Т. П. // Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи : матеріали ІX Міжнародної науково-практичної конференції (Одеса, 22–23 вересня 2023 р.) / Одеський національний економічний університет [та ін.]. – Одеса, 2023. – С. 596–597. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31682
- Палієнко Т. П. Етичні ризики при підготовці дисертаційних досліджень / Палієнко Тетяна Петрівна // Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану», 30 вересня 2023 року / Міністерство освіти і науки України, Науково-дослідний інститут публічного права. – Львів ; Торунь : Liha-Pres, 2023. – C. 159–162. – https://doi.org/10.36059/978-966-397-321-0-49. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31683
- Палієнко Т. П. Засоби індивідуалізації як спосіб ефективної діяльності суб’єктів господарювання / Палієнко Т. // Теорія і практика сучасної економіки : матеріали ХXІV Міжнародної науково-практичної конференції, 20 жовтня 2023 р. / [відп. ред. Р. В. Манн] ; Черкаський державний технологічний університет [та ін.]. – Черкаси : ЧДТУ, 2023. – С. 150–152. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31684
- Палієнко Т. П. Вплив торговельних марок на сучасний розвиток підприємництва і торгівлі / Палієнко Т. П. // Матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції «Трансформаційні процеси в економіці: від конкуренції до кооперації», Хмельницький, 26 жовтня 2023 р. / [редкол.: Телячий Ю. (голова) та ін.] ; Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут [та ін.]. – Хмельницький : ХКТЕІ, 2023. – С. 259–260. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31685
- Сапачук Ю. М. Цифрова валюта: особливості функціонування та виклики на сучасному етапі / Сапачук Ю. М. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 53–54. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27586
- Супрун Н. А. Альтернативні моделі повоєнної реконструкції міста: досвід Німеччини / Супрун Н. А. // Економіка відновлення міст : збірник матеріалів Міжнародного урбаністичного форуму, м. Київ, 22–23 березня 2023 року / Київський національний економічний університеті імені Вадима Гетьмана [та ін.]. – Київ : КНЕУ, 2023. – C. 169–172. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31603
- Супрун Н. А. Аксіологічний базис повоєнної відбудови України / Наталія Супрун // V Міжнародна науково-практична конференція «Ціннісні орієнтири в сучасному світі: теоретичний аналіз та практичний досвід», Тернопіль, 11–12 травня 2023 року : збірник тез / [редкол.: Морська Н. Л., Литвин Л. М., Поперечна Г. А.] ; Тернопільський національний педагогічний університет [та ін.]. – Тернопіль : Осадца Ю. В., 2023. – C. 104–107. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31606
- Уманців Ю. М. Внутрішній ринок в умовах повоєнної реконструкції економіки України / Юрій Уманців // Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, 27 квітня 2023 р. / ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» [та ін.]. – Київ, 2023. – С. 76. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31687
- Уманців Ю. М. Конкурентна політика держави: трансформація за умов європейської інтеграції / Юрій Уманців // Матеріали ІІ Всеукраїнського міждисциплінарного круглого столу «Філософія економіки: актуальний дискурс в умовах війни» (Київ, 26 червня 2023 року) / [редкол.: Мозгова Н. Г. та ін.] ; Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики, Кафедра філософії. – Київ : Вид-во УДУ імені Михайла Драгоманова, 2023. – С. 89–92. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31688
- Шевченко О. О. Забезпечення сталого розвитку бізнесу на принципах ESG / Шевченко О. О. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2023) : матеріали науково-практичної конференції / Національний університет «Києво-Могилянська академія», Кафедра економічної теорії, Науково-навчальний центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2023. – С. 68–70. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/27579
Інше
- Андрощук Г. О. Цифрова трансформація європейської економіки: аналіз технологічних трендів і місця України / Андрощук Г. // Правова охорона інтелектуальної власності в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : [колективна монографія / за наук. ред. Н. Мироненко] ; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності. – Київ : Інтерсервіс, 2023. – Розділ 10. – С. 415–438. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31118
- Андрощук Г. О. Франчайзингові мережі в Польщі: проблеми регулювання / Андрощук Г. // Правова охорона інтелектуальної власності в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : [колективна монографія / за наук. ред. Н. Мироненко] ; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності. – Київ : Інтерсервіс, 2023. – Розділ 9. – С. 397–414. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31117
- Андрощук Г. О. Правова охорона фірмових найменувань у національних законодавствах європейських країн та Україні / Андрощук Г. // Правова охорона інтелектуальної власності в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : [колективна монографія / за наук. ред. Н. Мироненко] ; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності. – Київ : Інтерсервіс, 2023. – Розділ 5. – С. 263–304. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31116
- Androshchuk G. Franczyza jako innowacyjny model biznesu: doświadczenia UE i Polski w kontekście perspektyw odbudowy powojennej Ukrainy / Giennadij Androshchuk, Marta Ziółkowska // Відбудова для розвитку: зарубіжний досвід та українські перспективи : міжнародна колективна монографія / [редкол.: В. Небрат, А. Бєляк, О. Курбет та ін.] ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – С. 322–335. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31415
- Андрощук Г. О. Діяльність науково-технічної розвідки в ПНР: нове монографічне міждисциплінарне дослідження : [рецензія на книгу: Sikora M. Black box : wywiad jako instrument transferu technologii i wsparcia decyzji ekonomicznych w PRL 1955–1990 / Mirosław Sikora ; Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Oddział w Katowicach. – Katowice ; Warszawa : Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, с2021. – 1039 s.] / Г. О. Андрощук // Наука та наукознавство. – 2023. – № 2 (120). – С. 138–149. – https://doi.org/10.15407/sofs2023.02.138. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31418
- Бажал Ю. М. Економічне зростання та формування інноваційних екосистем / Ю. М. Бажал // Оцінка інноваційного розвитку та структурні трансформації в економіці України : колективна монографія / за ред. І. Ю. Єгорова, Ю. В. Кіндзерського ; Національна академія наук України, Державна установа «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», 2023. – Розділ 1.2. – С. 23–35. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29239
- Варналій З. С. Розробка економіко-математичних моделей соціальної безпеки людини / Варналій З. С., Баженова О. В. // Соціальна безпека людини в умовах війни : монографія / за ред. Варналія З. С. ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ : Знання України, 2023. – Розділ 3. – С. 109–136. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/28271
- Бойко О. М. Розбудова спеціальних форм організації інноваційної діяльності для забезпечення структурних перетворень / О. М. Бойко // Оцінка інноваційного розвитку та структурні трансформації в економіці України : колективна монографія / за ред. І. Ю. Єгорова, Ю. В. Кіндзерського ; Національна академія наук України, Державна установа «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», 2023. – Розділ 4.1. – С. 154–168. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29257
- Зимовець В. В. Стан і тенденції розвитку фінансів промисловості України під впливом російської агресії / Зимовець В. // Політичні, економічні і структурні наслідки російської агресії для України і світової спільноти. Завдання економічного відновлення України у повоєнний період з врахуванням євроінтеграційних пріоритетів / наук. ред. Василь Юрчишин. – Київ : Центр Разумкова, 2023. – C. 88–97. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31656
- Фінанси підприємств України під час війни та завдання їх повоєнного відновлення : наукова доповідь / [В. В. Зимовець, В. І. Гаркавенко, Г. В. Єршова, П. О. Керімов] ; за ред. В. В. Зимовця ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – 53 с. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31654
- Курило І. О. Вступ / І. Курило // Населення України : нариси про демографічний стан країни у перше тридцятиріччя незалежності / [І. Курило, С. Аксьонова, О. Гаврилюк та ін. ; відп. ред. І. О. Курило] ; Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи. – Київ : Наукова думка, 2023. – С. 5–6. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29300
- Курило І. О. Динаміка чисельності, демографічного складу та загальних параметрів відтворення населення України / І. Курило // Населення України : нариси про демографічний стан країни у перше тридцятиріччя незалежності / [І. Курило, С. Аксьонова, О. Гаврилюк та ін. ; відп. ред. І. О. Курило] ; Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи. – Київ : Наукова думка, 2023. – Розділ 1. – С. 7–18. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29302
- Крімер Б. О. Мейнстримінг демографічного старіння в соціально-демографічній політиці / Б. Крімер, І. Курило // Населення України : нариси про демографічний стан країни у перше тридцятиріччя незалежності / [І. Курило, С. Аксьонова, О. Гаврилюк та ін. ; відп. ред. І. О. Курило] ; Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи. – Київ : Наукова думка, 2023. – Розділ 7.3. – С. 144–151. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/29305
- Аналітичний звіт за результатами оцінки «Покращення показників з неінфекційних захворювань: бар’єри та можливості системи охорони здоров’я в Україні» / Тетяна Юрочко, Андрій Скіпальський, Ірина Курило, Анастасія Думчева ; Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я». – Київ : [б. в.], 2023. – 259 c. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31664
- Небрат В. В. Державна суб’єктність у реалізації національної програми економічної реконструкції Республіки Корея / Вікторія Небрат // Відбудова для розвитку: зарубіжний досвід та українські перспективи : міжнародна колективна монографія / [редкол.: В. Небрат, А. Бєляк, О. Курбет та ін.] ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – C. 110–129.
- Скрипниченко М. І. Передмова / М. І. Скрипниченко // Оцінка та прогнози ендогенного зростання економіки України : колективна монографія / за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – С. 5–19. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31399
- Скрипниченко М. І. Післямова / М. І. Скрипниченко // Оцінка та прогнози ендогенного зростання економіки України : колективна монографія / за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – С. 370–390. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31400
- Скрипниченко М. І. Модельний інструментарій та сценарне прогнозування впливу факторів ендогенного характеру на динаміку і структуру вітчизняної економіки / М. І. Скрипниченко // Оцінка та прогнози ендогенного зростання економіки України : колективна монографія / за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – Розділ 1. – C. 20–43. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31405
- Скрипниченко М. І. Передмова / М. І. Скрипниченко // Траєкторії розвитку повоєнної економіки України в системі координат постпандемічного світу : колективна монографія / за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – C. 4–10. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31427
- Скрипниченко М. І. Післямова / М. І. Скрипниченко // Траєкторії розвитку повоєнної економіки України в системі координат постпандемічного світу : колективна монографія / за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – C. 181–187. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31425
- Скрипниченко М. І. Методи і моделі оцінювання економічної динаміки в системі координат постковідних реалій та війни в Україні / М. І. Скрипниченко // Траєкторії розвитку повоєнної економіки України в системі координат постпандемічного світу : колективна монографія / за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – Розділ 1. – C. 11–29. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31423
- Супрун Н. А. Державна політика стимулювання наукових досліджень і технологічних інновацій як основа повоєнної модернізації економіки Японії / Наталія Супрун // Відбудова для розвитку: зарубіжний досвід та українські перспективи : міжнародна колективна монографія / редкол.: В. Небрат, А. Бєляк, О. Курбет та ін. ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – C. 96–110.
- Яценко Г Ю. Оцінки та прогнози підвищення конкурентоспроможності економіки України в постковідному світі / Яценко Г. Ю. // Траєкторії розвитку повоєнної економіки України в системі координат постпандемічного світу : колективна монографія / за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – Розділ 4. – С. 73–95. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31433
- Яценко Г Ю. Оцінки та прогнози підвищення конкурентоспроможності економіки України в постковідному світі / Яценко Г. Ю. // Оцінка та прогнози ендогенного зростання економіки України : колективна монографія / за ред. М. І. Скрипниченко ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2023. – Розділ 8. – С. 203–231. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/31433
2022 рік
Авторські та колективні монографії
- Загальний механізм та чинники стабілізації соціально-економічного розвитку України : колективна монографія / [Геєць В. М., Гриценко А. А., Яременко О. Л. Артьомова Т. І. ... Бандура О. В. та ін.] ; за ред. В. М. Гейця, А. А. Гриценка ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування» НАН України. – Київ : [б. в.], 2022. – 301 с.
- Економічні суперечності глобалізації та локалізації в умовах гібридної війни та післявоєнної реконструкції : колективна монографія / [Гриценко А. А., Білорус О. Г. ... Артьомова Т. І. ... Бандура О. В. та ін.] ; за ред. А. А. Гриценка ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування». – Київ : [б. в.], 2022. – 635 с.
- Комерціалізація інновацій: захист інтелектуального капіталу, маркетинг та комунікації : монографія / [Бойко О. М., Бондар Ю. А., Бутко Н. В. та ін.] за заг. ред. Л. Ю. Сагер, Л. О. Сигиди ; Сумський державний університет. – Суми : Сумський державний університет, 2022. – 362 c.
Підручники, навчальні посібники
- Бугрова О. О. Актуальні питання підприємництва: семінари-дискусії з проблемних тем : навчальний посібник / О. О. Бугрова ; Національний університет «Києво-Могилянська академія». – Київ : НаУКМА, 2022. – 104 c. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/23980
Cтатті
- Андрощук Г. О. Технологічна безпека: прогнозні оцінки трендів у розвитку науки і технологій / Г. О. Андрощук // Наука, технології, інновації. – 2022. – № 1. – С. 69–80. – http://doi.org/10.35668/2520-6524-2022-1-10.
- Андрощук Г. О. Технології розпізнавання обличчя: проблеми регулювання в Україні / Геннадій Андрощук, Людмила Работягова // Теорія і практика інтелектуальної власності. – 2022. – № 1. – С. 66–77. – https://doi.org/10.33731/12022.258192.
- Андрощук Г. О. Кодифікація права промислової власності Польщі: аналіз основних положень нового законопроекту / Геннадій Андрощук, Олександр Дорошенко // Теорія і практика інтелектуальної власності. – 2022. – № 4. – С. 89–99. – https://doi.org/10.33731/42022.265867. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24851
- Андрощук Г. О. Комерційна таємниця як фактор забезпечення національної економічної безпеки: практика Китаю (Частина 1) / Г. О. Андрощук // Наука, технології, інновації. – 2022. – № 2 (22). – С.10– 21. – http://doi.org/10.35668/2520-6524-2022-2-02.
- Андрощук Г. О. Проблеми патентування винаходів, створених з використанням штучного інтелекту: доктрина і практика (Ч. 1) / Геннадій Андрощук // Теорія і практика інтелектуальної власності. – 2022. – № 2. – С. 54–67. – https://doi.org/10.33731/22022.259744. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24880
- Андрощук Г. О. Винахід штучного інтелекту: хто винахідник? / Г. О. Андрощук // Часопис Київського університету права. – 2022. – № 1. – С. 293–298. – https://doi.org/10.36695/2219-5521.1.2022.55. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24884
- Артьомова Т. І. Теорія вартості як надбання економічної науки: витоки політичної економії у широкому сенсі : [cтаття перша] / Тетяна Артьомова // Економічна теорія. – 2022. – № 3. – C. 29–44. – https://doi.org/10.15407/etet2022.03.029. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24721
- Артемова Т. И. Теория стоимости как достояние экономической науки: истоки политической экономии в широком смысле / Татьяна Артёмова // Экономическая теория. – 2022. – № 3. – С. 29–44. – https://doi.org/10.15407/etet2022.04.030. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24808
- Артьомова Т. І. Теорія вартості як надбання економічної науки: відновлення засад суспільної гармонії / Тетяна Артьомова // Економічна теорія. – 2022. – № 4. – C. 30–52. – https://doi.org/10.15407/etet2022.04.030. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24809
- Бажал Ю. М. Інноваційна екосистема як чинник забезпечення прогресивних структурних змін в економіці / Бажал Ю. М. // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2022. – Т. 7, вип. 1. – C. 3–9. – https://doi.org/10.18523/2519-4739.2022.7.1.3-9. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24593
- Бажал Ю. М. Актуальність ноосферного імперативу інноваційних трансформацій української економіки / Юрій Бажал // Геополітичні та геоекономічні зміни, формовані під впливом російської агресії, та оновлення місця України у світовому просторі / наук. ред. В. Юрчишин. – Київ : Центр Разумкова, 2022. – С. 69–74. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24811
- The banking system of the UK: analysis and modelling / Korol M., Bazhenova О., Korol I., Bazhenov V., Yarmolenko Y., Vasylets N. // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. – 2022. – № 6 (41). – C. 43–55. – https://doi.org/10.18371/fcaptp.v6i41.251390. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24768
- Slukhai S. Economic performance and political choice in Ukraine / Sergii Slukhai, Nataliia Slukhai, Olena Bazhenova // Ekonomika. – 2022. – Vol. 101 (1). – Р. 102–124. – https://doi.org/10.15388/Ekon.2022.101.1.6. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24731
- Realities and effectiveness of the Ukrainian banking system / Korol M., Bazhenova O., Korol І., Starchenko G., Bazhenov V., Banna O. // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. – 2022. – 3 (44). – С. 16–29. – https://doi.org/10.55643/fcaptp.3.44.2022.3766. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24769
- Бандура А. В. Количественные показатели прямого контроля монополий на разных иерархичных уровнях экономической системы / Александр Бандура, Валерия Ткачёва // Экономическая теория. – 2022. – № 2. – C. 67–89. – https://doi.org/10.15407/etet2022.02.067. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24810
- Бандура О. В. Кількісні показники прямого контролю монополій на різних ієрархічних рівнях економічної системи / Олександр Бандура, Валерія Ткачова // Економічна теорія. – 2022. – № 2. – С. 67–89. – https://doi.org/10.15407/etet2022.02.067. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24337
- Ткачова В. О. Kількісні показники монополії та проблеми їх застосування в антимонопольному регулюванні / Ткачова В. О., Бандура О. В. // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2022. – Т. 7, вип. 1. – C. 101–106. – https://doi.org/10.18523/2519-4739.2022.7.1.101-106. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24580
- Digital technologies and their impact on economic and social spheres in Ukraine / H. Silakova, O. Solomka, I. Bila, O. Koliadych, V. Sanduhei // Науковий вісник Національного гірничого університету. – 2022. – № 6. – С. 135–141. – https://doi.org/10.33271/nvngu/2022-6/135. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24554
- Бойко О. М. Закордонний досвід державного регулювання інноваційної діяльності на промислових підприємствах Київської області / Бойко Олена Миколаївна // Науковий вісник Міжнародної асоціації науковців. Серія: економіка, управління, безпека, технології. – 2022. – Т. 1, № 1. – [18] с. – https://doi.org/10.56197/2786-5827/2022-1-1-3. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24813
- Бойко О. М. Тенденції функціонування технологічних парків в світі та можливості імплементації в Україні в воєнний та повоєнний період / Бойко Олена Миколаївна // Науковий вісник Міжнародної асоціації науковців. Серія: економіка, управління, безпека, технології. – 2022. – Т. 1, № 2. – 18 c. – https://doi.org/10.56197/2786-5827/2022-1-2-5. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24770
- Бугров О. В. Страхування в системі управління ризиками компанії / О. В. Бугров, О. О. Бугрова, І. О. Лук’янчук // Інвестиції: практика та досвід. – 2022. – № 1. – C. 41–47. – https://doi.org/10.32702/23066814.2022.1.41. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25210
- Hryhoriev H. Sovereign debt in a post-war period: endogenous opportunities and exogenous challenges for Ukraine / Hennadiy Hryhoriev // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2022. – Т. 7, вип. 1. – C. 35–40. – https://doi.org/10.18523/2519-4739.2022.7.1.35-40. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24589
- Creative staff as a factor of the enterprise’s success / Ivanova N., Kucherenko D., Kuznetsova T., Rasulova A., Salimon O. // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. – 2022. – № 3 (44). – С. 243–250. – https://doi.org/10.55643/fcaptp.3.44.2022.3712. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/23925
- Курбет О. П. Київська школа політичної економії як об’єкт наукових досліджень / Курбет О. П. // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2022. – Т. 7, вип. 1. – C. 61–67. – https://doi.org/10.18523/2519-4739.2022.7.1.61-67. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24585
- Bublyk Ye. Gas futures as a factor of the Ukrainian capital market development / Yevhen Bublyk, Oleksandra Kurbet, Roman Yukhymets // Investment Management and Financial Innovations. – 2022. – Vol. 19, Issue 4. – P. 193–206. – https://doi.org/10.21511/imfi.19(4).2022.16. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24773
- Курбет О. П. Перемога у війні за незалежність, побудова розвиненої економіки та соціальної держави: позитивний досвід Фінляндії для України / Курбет О. П. // Історія народного господарства та економічної думки України : збірник наукових праць. – 2022. – Вип. 55. – С. 142–160. – https://doi.org/10.15407/ingedu2022.55.142. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24892
- Курило І. О. Особливості відтворення населення в Україні напередодні широкомасштабного російського вторгнення / Курило Ірина Олексіївна // Економіка та суспільство. – 2022. – Вип. 42. – [6] с. – https://doi.org/10.32782/2524-0072/2022-42-41. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24774
- Kurylo I. Tendencies of mortality and life expectancy in Ukraine before the Russian full scale military invasion / Kurylo Iryna // Economy and Sociology. – 2022. – No. 1. – P. 58–71. – https://doi.org/10.36004/nier.es.2022.1-06. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25016
- Руженський М. М. Інвестиційний клімат в Україні: стан та перспективи поліпшення / Руженський М. М., Мельник О. М., Кульбачний С. В. // Вчені записки : збірник наукових праць / Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». – Київ, 2022. – Вип. 27 (2). – C. 55–65. – https://doi.org/10.33111/vz_kneu.27.22.02.05.033.039. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24822
- Небрат В. В. Методологія історико-економічного дослідження досвіду повоєнної відбудови / Небрат В. В. // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2022. – Т. 7, вип. 1. – C. 79–86. – https://doi.org/10.18523/2519-4739.2022.7.1.79-86. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24583
- Скрипниченко М. І. Макроекономічні оцінки та прогнози повоєнного відновлення економіки України / Марія Скрипниченко // Економічна теорія. – 2022. – № 2. – С. 29–43. – https://doi.org/10.15407/etet2022.02.029. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24338
- Скрипниченко М. І. Оцінка втрат України від воєнного вторгнення РФ: макроекономічний вимір / [М. І. Скрипниченко] // Економіка і прогнозування. – 2022. – № 1. – С. 8–51. – https://doi.org/10.15407/eip2022.01.008. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24820
- Скрипниченко М. И. Макроэкономические оценки и прогнозы послевоенного восстановления экономики Украины / Мария Скрипниченко // Экономическая теория. – 2022. – № 2. – C. 29–43. – https://doi.org/10.15407/etet2022.02.029. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24893
- Скрипниченко М. І. Сценарні макрооцінки післявоєнної відбудови економіки України / Марія Скрипниченко, Лідія Кузнєцова, Олександр Білоцерківець // Економіка і прогнозування. – 2022. – № 3. – C. 48–74. – https://doi.org/10.15407/eip2022.03.048. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24777
- Супрун Н. А. Ресурси та механізми повоєнного відновлення Західної Німеччини (1945–1962 рр.) / Супрун Н. А. // Історія народного господарства та економічної думки України : збірник наукових праць. – 2022. – Вип. 55. – C. 39–62. – https://doi.org/10.15407/ingedu2022.55.039. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24895
- Policy measures for economic resilience of Visegrad Group and Ukraine during the pandemic / Alina Boiko, Yurii Umantsiv, Ivan Cherlenjak, Volodymyr Prikhodko, Diana Shkuropadska // Problems and Perspectives in Management. – 2022. – Vol. 20, Issue 2. – Р. 71–83. – http://doi.org/10.21511/ppm.20(2).2022.07. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24776
- Уманців Ю. М. Макроекономічний вимір національної конкурентоспроможності за умов глобалізації / Уманців Ю. М., Золіна Д. О. // Економічна теорія та право. – 2022. – № 2. – C. 47–71. – https://doi.org/10.31359/2411-5584-2022-49-2-47. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24896
- Development of the conceptual model of implementation of the state strategy of communication with realization of European integration approaches / Olena Ovechkina, Lilya Mykhailyshyn, Olena Shevchenko, Vladyslava Shevchuk, Yurii Korovchuk, Oksana Kohut-Ferens // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. – 2022. – № 4 (45). – С. 437–445. – https://doi.org/10.55643/fcaptp.4.45.2022.3783. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24447
- Левін Р. Я. Сприйняття життєвих цінностей українцями та іншими європейцями в контексті проблем інтеграції українських біженців у ЄС / Левін Р. Я., Яценко Г. Ю. // Економіка України. – 2022. – № 10. – C. 51–60. – https://doi.org/10.15407/economyukr.2022.10.051. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24897
Матеріали конференцій
- Артьомова Т. І. Зміни економічних відносин внаслідок військового стану в Україні та перспективи повоєнного відновлення / Артьомова Тетяна // Scientific progress: innovations, achievements and prospects : proceedings of II International Scientific and Practical Conference, Munich, Germany 6–8 November 2022 / ed. Komarytskyy M. L. – Munich : MDPC Publishing, 2022. – P. 483–488. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24730
- Артьомова Т. І. Зміни відносин власності під впливом глобально-локальних викликів: пошук нових методологічних підходів / Артьомова Т. І. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 4–8. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24515
- Артьомова Т. І. Підприємництво як генератор нової реальності / Артьомова Т. І. // Інноваційне підприємництво та торгівля: сучасний стан та перспективи розвитку : збірник матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Херсон, 20 квітня 2022 р.) / Херсонський державний аграрно-економічний університет. – Херсон, 2022. – Т. 1. – С. 65–68. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25160
- Артьомова Т. І. Суперечлива єдність процесів глобалізації та локалізації як середовище перетворення прав і відносин власності / Артьомова Т. І. // Глобалізаційні виклики сьогодення : збірка наукових праць міжнародного науково-практичного семінару, м. Київ, 19 травня 2022 р./ [редкол.: О. О. Борзенко (відп. ред.) та ін.] ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ, 2022. – C. 22–27. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24720
- Бажал Ю. М. Інституційне забезпечення розвитку інноваційної екосистеми / Бажал Ю. М. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 8–10. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24516
- Bazhal Iu. Innovation policy to solve convergence challenge for the Eastern European and Balkan countries / Iurii Bazhal // Springer Proceedings in Business and Economics : 13th International Conference on the Economies of the Balkan and Eastern European Countries, EBEEC 2021, 14–16 May 2021. – Cham : Springer, 2022. – P. 195–209. – https://doi.org/10.1007/978-3-031-05351-1_11.
- Bazhal Iu. Innovation ecosystems and structural change in the Eastern European and Balkan countries / Iurii Bazhal // 14th International Conference “Economies of the Balkan and Eastern European Countries” EBEEC 2022, Florence, Italy, May 20–22, 2022 : book of abstracts / ed.: Anastasios Karasavvoglou [et al.] ; University of Florence, Department of Experimental and Clinical Medicine, Florence, Italy [et al.]. – Athens, 2022. – P. 93. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25203
- Formation of Ukrainian state policy for ensuring human social security under the war / Zaharii Varnalii, Oksana Cheberyako, Olena Bazhenova, Nataliia Miedviedkova, Nataliia Plieshakova // 12th International Scientific Conference “Business and Management 2022”. – Vilnius, 2022. – P. 937–945. – https://doi.org/10.3846/bm.2022.833. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24818
- Slukhai S. Does economy affect political choice? Evidence from Ukraine / Sergii Slukhai, Nataliia Slukhai, Olena Bazhenova // International Korkut Ata Scientific Researches Conference, Osmaniye Korkut Ata University, June 28–30, 2022 : abstracts book / ed.: Ahmet Kardaşlar, Faruk Mike. – Ankara, Turkey : Iksad Publications, 2022. – P. 118.
- Біла І. С. Використання креативних практик в економічній освіті як фактор підвищення її якості / Біла І. С. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 10–13. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24517
- Бугрова О. О. Оцінювання впливу інжинірингу вартості на ефективність проєкту / Бугрова О. О. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 13–15. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24518
- Григор’єв Г. С. Повоєнний зовнішній борг та інноваційне оновлення національної економіки / Григор’єв Г. С. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 17–19. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24520
- Гулевич О. Ю. Інституціональні проблеми дуальної освіти в Україні / Олена Гулевич // Інноваційна професійна освіта. – 2022. – Вип. 1 (2) : Науково-методичне забезпечення професійної освіти і навчання : матеріали ХVІ всеукраїнської науково-практичної конференції (звітної) Інституту професійної освіти НАПН України (м.Київ, 29 квітня, 17–20 травня 2022 р.) / [за ред. В. О. Радкевич ; Інститут професійної освіти НАПН України]. – Київ : Інститут професійної освіти НАПН України, 2022. – С. 70–72. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24819
- Іванова Н. Ю. Стимулювання розвитку креативності персоналу / Іванова Н. Ю. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 19–21. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24521
- Боднарчук Т. Л. Загрози соціогуманітарному розвитку в умовах повномасштабної війни в Україні / Боднарчук Т. Л., Курбет О. П. // Публічне управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період в Україні : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції / [редкол.: І. О. Дегтярьова та ін.] ; ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України. – Київ : ДЗВО «УМО» НАПН України, 2022. – T. 2. – С. 99–102. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24812
- Мірошниченко В. В. Регіональні проблеми повоєнного відновлення господарства України / Мірошниченко В. В., Тьорло В. О. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 21–22. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24522
- Сапачук Ю. М. Креативне руйнування та сучасна політика економічного зростання / Сапачук Ю. М. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 24–26. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24529
- Супрун Н. А. Повоєнна відбудова економіки: історичний досвід та актуальні завдання для України / Супрун Н. А. // Публічне управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період в Україні : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції / [редкол.: І. О. Дегтярьова та ін.] ; ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України. – Київ : ДЗВО «УМО» НАПН України, 2022. – T. 2. – С. 181–185. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24914
- Супрун Н. А. Корпоративна соціальна відповідальність як аксіологічний чинник суспільного прогресу / Наталія Супрун // ІV Міжнародна науково-практична конференція «Ціннісні орієнтири в сучасному світі: теоретичний аналіз та практичний досвід» : збірник тез, Тернопіль, 13–14 травня 2022 року / [редкол.: Морська Н. Л. та ін.] ; Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка [та ін.]. – Тернопіль : Вектор, 2022. – С. 106–110. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25167
- Шевченко О. О. Соціальна безпека України: загрози та шляхи забезпечення / Шевченко О. О. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 28–30. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24531
- Шевченко О. О. Соціальна безпека України: загрози та шляхи забезпечення / Шевченко О. О. // Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем (2022) : матеріали науково-практичної конференції / Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Каф. економічної теорії, Наук.-навч. центр «Інноваційна лабораторія» НаУКМА. – Київ : НаУКМА, 2022. – С. 28–30. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24531
- Яценко Г. Ю. Активізація підприємницького потенціалу для подолання в Україні наслідків російського вторгнення / Яценко Г. Ю. // Science and practice: implementation to modern society = Наука і практика: реалізація до сучасного суспільства : матеріали XII Міжнародної науково-практичної конференції, 6–8 травня 2022 р., м. Манчестер, Велика Британія. – Manchester, Great Britain : Peal Press, 2022. – P. 28–33. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25211
Інше
- Артьомова Т. І. Роль ціннісних чинників у формуванні стабілізаційних механізмів / Артьомова Т. І. // Загальний механізм та чинники стабілізації соціально-економічного розвитку України : колективна монографія / за ред. В. М. Гейця, А. А. Гриценка ; ДУ «Інститут економіки та прогнозування» НАН України. – Київ : [б. в.], 2022. – Розділ 6. – С. 101–124. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25193
- Артьомова Т. І. Зміни відносин і прав власності внаслідок гібридної війни як форми прояву суперечностей глобалізації та локалізації / Артьомова Т. І. // Економічні суперечності глобалізації та локалізації в умовах гібридної війни та післявоєнної реконструкції : колективна монографія / за ред. А. А. Гриценка ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2022. – Розділ 6. – С. 189–219. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25022
- Бандура О. В. Антимонопольне регулювання як інструмент повоєнного реконструктивного розвитку / Бандура О. В. // Економічні суперечності глобалізації та локалізації в умовах гібридної війни та післявоєнної реконструкції : колективна монографія / за ред. А. А. Гриценка ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2022. – Розділ 12. – С. 414–446. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25161
- Бандура О. В. Інструменти стабілізаційного впливу на циклічну економічну динаміку / Бандура О. В. // Загальний механізм та чинники стабілізації соціально-економічного розвитку України : колективна монографія / за ред. В. М. Гейця, А. А. Гриценка ; ДУ «Інститут економіки та прогнозування» НАН України. – Київ : [б. в.], 2022. – Розділ 9. – С. 201–221. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25112
- Бойко О. М. Досвід реалізації інноваційних маркетингових механізмів соціальної політики Євросоюзу та можливості його імплементації в Україні / Бойко О. М., Васюткіна Н. В. // Комерціалізація інновацій: захист інтелектуального капіталу, маркетинг та комунікації : монографія / за заг. ред. Л. Ю. Сагер, Л. О. Сигиди. – Суми : Сумський державний університет, 2022. – Підрозділ 7.5. – С. 343–354. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25111
- Небрат В. В. Освітня мобільність в умовах війни: ризики втрати людського потенціалу України / Небрат В. В., Курбет О. П., Боднарчук Т. Л. // The Russian-Ukrainian war (2014–2022) : historical, political, cultural-educational, religious, economic, and legal aspects : scientific monograph / L. M. Alekseyenko, O. I. Tulai ... O. P. Kurbet [et al.]. – Riga : Baltija Publishing, 2022. – P. 218–223. – https://doi.org/10.30525/978-9934-26-223-4-29. https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/25110
- Відновлення та реконструкція повоєнної економіки України : наукова доповідь / [Геєць В. М., Гриценко А. А., Єфименко Т. І. ... Скрипниченко М. І. … Зимовець В. В. …. Супрун Н. А. … Курбет О. П. … Яценко Г. Ю. та ін.] ; НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». – Київ : [б. в.], 2022. – 304 с.
- Уманців Ю. М. Національна конкурентоспроможність у глобальному макроекономічному вимірі / Юрій Уманців // The formation and peculiarities of the implementation of the European Union’s Eastern policy : scientific monograph / [science eds.: T. Astramovich-Leik, Ya. Turchyn]. – Riga : Baltija Publishing, 2022. – Р. 258–273. – https://doi.org/10.30525/978-9934-26-224-1-19. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/24775
Академічна мобільність
Кафедра економічної теорії активно бере участь в європейських програмах обміну студентів. Це перш за все програма Erasmus+, в рамках якої кожного року в середньому близько десятка студентів спеціалізації «Економіка» один семестр навчаються в європейських університетах – партнерах НаУКМА.
В 2019 році магістерська програма НаУКМА зі спеціальності «Економіка» та аналогічна програма французького університету Université Paris Est Créteil (UPEC), який раніше був частиною «Сорбони», запровадили спільну магістерську програму формату The Master double degree, коли студенти можуть навчатись перший рік у Києві, а другий у Парижі (англійською мовою), перебуваючи одночасно на двох дворічних магістерських програмах UPEC та НаУКМА. Ознайомившись з відповідними магістерськими програмами, зазначені університети-партнери визнали їх у принципі подібними за змістом, якістю та форматом навчання, що дозволило зараховувати перший рік навчання на нашій МП-1 спеціальності «Економіка» як перший рік навчання на подібній французькій МП, і визнавати другий рік навчання українських студентів на програмі UPEC в Парижі як другий рік навчання на МП «Економіка» в НаУКМА. Таким чином, студенти МП НаУКМА, які беруть участь у цій спільній міжнародній програмі, у разі успішного проходження навчання в обох університетах (першій рік у Києві, другий у Парижі) та захисту двох кваліфікаційних робіт (у червні в НаУКМА, у вересні в UPEC), отримують два магістерські дипломи — НаУКМА (Економіка) та UPEC (Master 2 Economie internationale).
Навчальні періоди 2021-2023 рр. вирізнялись особливим масштабом участі студентів-економістів у програмах європейської міжнародної мобільності. У 2023 році в академічній мобільності брали участь 31 студент бакалаврської програми, 3 студенти магістерської програми та 1 аспірант програми PhD рівня.
Географія академічної мобільності у 2023 році.
Ринок праці випускників
Роботодавцями для випускників кафедри економічної теорії виступають приватні компанії, аналітичні центри, науково-дослідницькі установи, ЗВО, державні та міжнародні організації. Викладачі кафедри мають з ними тісні професійні зв’язки, що дає можливість отримувати відгуки щодо якості роботи випускників, відповідності їхньої фахової підготовки запитам ринку.
За оцінками роботодавців від бізнесових структур випускники економічного факультету НаУКМА регулярно займають перші місця у рейтингу якості підготовки випускників ЗВО України, який складає журнал «Деньги». Наприклад в 2020 та 2021 роках у такому рейтингу ЗВО України за економічними спеціальностями НаУКМА займала перші місця, випереджаючи КНУ ім. Тараса Шевченка та Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана. Випускники економічного факультету НаУКМА отримали високі оцінки серед роботодавців (https://bit.ly/3YDwlyc).
Важливим моментом безперервного розвитку спеціальності «Економіка» є той факт, що роботодавці постійно беруть участь в обговоренні проєктів освітньої та освітньо-наукових програм кафедри, які періодично розміщуються на сайті НаУКМА.
Український ринок праці підтвердив ефективність навчання на освітньої та освітньо-наукових програмах «Економіка»: багато випускників спеціальності отримують високооплачувані позиції в престижних іноземних та вітчизняних фірмах, аудиторських і консалтингових компаніях, провідних банках, центральних економічних журналах, науково-дослідних інституціях. Серед випускників кафедри є чимало успішних бізнесменів, менеджерів, аналітиків міжнародних організацій, державних службовців високого рангу, науковців.