Книга пам'яті могилянців, які загинули на російсько-українській війні

 

Сенько Валерій

24.02.1997 - 02.04.2023

Випускник НаУКМА, факультет гуманітарних наук, БП  «Історія» 2018 р.

Валерій завжди був патріотом, мав багато друзів серед військових. Його батько — Сенько Павло Анатолійович з 2015 року є учасником бойових дій АТО. Передчуваючи велику війну, Валерій ще до її початку хотів вступити до Сил територіальної оборони. Після повномасштабного вторгнення раз у раз ходив до військкоматів, але діставав відмови. Чекав, коли дуже близький друг, азовець, зможе забрати його до себе в підрозділ. Але той загинув у середині березня.

Не відмовившись від прагнення зі зброєю в руках боронити рідну землю, Валерій у квітні вступив до лав «Правого сектора». Спочатку — до мінометного розрахунку, але завжди рвався до штурмовиків, у піхоту, і врешті домігся свого. Воював у складі 67-ї бригади, в підрозділі «Вовки Да Вінчі». 2 квітня 2023 року загинув у Бахмуті.

Валерій був творчою особистістю, захоплювався створенням відео. Був у складі команди, яка організовувала кінофестиваль «Молодість». Створив із друзями відеопродакшн. Цікавився історією. Був людиною цінностей.

«Валера був неймовірною людиною. Усі, хто його знав, запам’ятали його як світлу, розумну, спокійну, з неймовірно теплою енергією людину, дуже компанійську. Для мене він завжди був авторитетом і підтримкою, навіть в Могилянку я потрапив через нього. Він завжди ділився останнім, він був просто неймовірним. Таке відчуття, що в нього зовсім не було ніяких мінусів», — згадує про Валерія його брат Богдан, також Могилянець (студент бп-2 «Історія і археологія»).

«Ми завжди будемо пам’ятати Валерія як чесну, розумну, добру й талановиту людину. Він мав класне почуття гумору та завжди віддавався справі на повну. Величезна втрата, що росія забрала його життя так рано. Його творчий шлях тільки починався і ми всі впевнені, що він створив би багато неймовірних речей. Для нас і для усієї країни він — герой, який поклав своє життя за нашу свободу і майбутнє», — кажуть про бійця одногрупники та одногрупниці.

 

Світла пам’ять, вічна шана і вдячність герою-захиснику України, могилянцю Валерію Сеньку …