Книга пам'яті могилянців, які загинули на російсько-українській війні

 

Шаропов Біжан

07.10.1989 - квітень 2022

Випускник програми «Біологія» НаУКМА (бп 2011, мп 2013)

Голова Ради молодих вчених Національної академії медичних наук України, науковий співробітник відділу нервово-м’язової фізіології Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця, співзасновник і головний біолог компанії «Українські генетичні технології». 

Був активним учасником Революції Гідності. У 2014-2015 роках воював у складі батальйону «Айдар». Після служби захистив кандидатську та почав викладати на кафедрі біології НаУКМА, читав курс із нейрофізіології. Завжди мав високий рейтинг серед студентів. 

Від початку повномасштабної війни повернувся до війська й воював у складі 11 ОРСП (окрема рота спеціального призначення) 112 бригади ТрО. Із квітня 2022 року вважався зниклим безвісти під час виконання бойового завдання на Харківщині. 

Був надзвичайно талановитим науковцем, сповненим ідей, щирим, активним, хоробрим, справжнім воїном. 

«Вночі прийшла сумна звістка: Біжана більше нема з нами. Його не було ще з квітня, а в жовтні надії майже не лишилося, проте ми сподівалися до кінця..., — написала Оксана Маньковська, подруга й колега Біжана, також випускниця кафедри біології НаУКМА. — Він багато разів брав участь у Днях науки та інших науково-популярних заходах. Біжан мав своє бачення наукових реформ. Він боронив Україну ще 2014, а після російського вторгнення в лютому 2022 знову взяв зброю в руки.

Нестримний, незгодний, серйозний і насмішкуватий, дещо наївний і водночас прагматичний — без його запалу світ буде вже не таким. Війна з’їла його серед сотень інших, не буде спокою, поки не відплатимо за всіх». 

Однокласниця Біжана, Оксана Товста пригадує: «Наш однокласник, молодий науковець, надзвичайний та безстрашний загинув в боях за Україну. Скільки добра він ніс у світ і ще міг принести. Ми чимало сиділи разом за однією партою, останньою. І я завжди дивувалась, як він там міг все чути, за всім слідкувати, дискутувати зі вчителями всіх предметів, не маючи і книжок часом. Гострий розум, весела вдача, людяність, щирість, наполегливість — те, чим всім нам запам’ятався Біжан. Велика втрата для рідних і для світу. Спочивай з миром, наш Герой». 

Спільнота Києво-Могилянської Академії висловлює найглибші співчуття родині, друзям, колегам Біжана. 

Світла пам’ять, вічна шана і вдячність герою-захиснику України, могилянцю Біжану Шаропову … 

З ініціативи випускників Києво-Могилянської академії Романа Набожняка та Дарії Парамонової (Лосєвої) було засновано стипендію імені Біжана Шаропова, призначену для аспірантів PhD-біологів НаУКМА, яка полягатиме в можливості стажування у кращих лабораторіях світу для вивчення наукових методів, які допоможуть вдосконалювати якість досліджень молодих вчених Могилянки.

29 вересня 2023 року Указом Президента України №643/2023 за особисті мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові ШАРОПОВУ Біжану Рашидовичу — солдату (посмертно) присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

 

 

Спомини:

Українська правда

Спецпроєкт «Цивільні» — Як біолог Біжан Шаропов став добровольцем батальйону «Айдар»