Книга пам'яті могилянців, які загинули на російсько-українській війні

 

«…я впевнений, що настане день, коли буде щось на кшталт

Нюрнберзького процесу, можливо, Маріупольський трибунал…»

О.Поліводський, з інтерв’ю виданню Pravo.ua

від 23 травня 2022 року

Олександр Поліводський (09.10.1973 – 19.03.2023) радіотелефоніст 2-ої радіостанції інформаційно-телекомунікаційного вузла, молодший сержант, позивний «Доцент».

Викладач факультету правничих наук НаУКМА, високопрофесійний адвокат із 20-річним стажем, доцент, кандидат юридичних наук.

У Могилянці працював з 2001 року, вів курси «Земельне право» та «Використання земель у підприємницькій діяльності».

Доклав значних зусиль для становлення могилянського ФПвН як найкращої юридичної школи України.

Спеціаліст з аграрного та земельного права, права у сфері нерухомості та судових спорів. Був радником різних міжнародних організацій, зокрема Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, Європейської комісії, а також радником низки громадських організацій аграрної сфери.

Визнаний одним із 10 найбільш рекомендованих юристів практики «Аграрне право» з дослідження «Вибір клієнта», а також одним із найкращих юристів України 2010-2011 років за версією «Юридичної Газети».

24 лютого 2022 року Олександр став до лав ЗСУ, щоб зі зброєю в руках боронити рідну землю. Написав тоді: «Хотілося б сили слова, але під час війни воно не діє, музи мусять мовчати. Книги доводиться відкласти, взяти в руки калашмат …»

 

До лютого 2023 року очолював Комітет з аграрного, земельного та довкілевого права НААУ. У коментарі до заяви про звільнення з цієї посади написав: «Я не прощаюсь. Я маю намір повернутися після перемоги і започаткувати нові ініціативи, у мене вже є багато думок щодо цього. Але наразі інші пріоритети. Усім перемог в усіх справах!»

Загинув під час виконання бойового завдання на сході України. Останнє фото у фейсбуці із дописом «Перемога буде за нами!» опублікував з-під Бахмута.

Могилянці пам’ятають його як мужню, стійку й водночас щиру та добру людину, справжнього патріота.

«Важко описати почуття про втрату колеги, друга. З Олександром Поліводським ми знайомі з 2001 року. Він був професіонал у своїй роботі, інтелектуальна людина, хороший наставник, прекрасний викладач, цікавий співрозмовник й просто чудова та життєрадісна людина. Шкода, що таких людей забирає війна», — Роксолана Ханик-Посполітак, завідувачка кафедри приватного права НаУКМА.

Ілля Новосельцев, старший викладач кафедри приватного права, згадує: «Я познайомився з Олександром приблизно в 2014 році, як раз після Революції гідності, коли я почав власну практику з права інтелектуальної власності. Олександр був (не хочу про товариша і колегу, з яким ми працювали разом деякий час в його фірмі «Софія», писати в минулому часі, бо він для мене лишається живим) є чесною і порядною людиною. Професіонал у сфері земельного права, але головне — він справжній і щирий. Людина.»

Тетяна Федосєєва, доцентка кафедри приватного права НаУКМА: «З паном Олександром познайомилась за обговоренням спільних кафедральних питань на факультеті правничих наук. Спілкувались нечасто, але завжди — тепло та з повагою. Пам’ятатиму його як Людину, для якої "свобода" і "право" мали глибокий зміст, а світогляд — синьо-жовте забарвлення.»

«Світлий, усміхнений, уважний, з гострим почуттям гумору і невід'ємним оптимізмом. Таким пам'ятаю і пам'ятатиму Сашу. Дякую долі, що дозволила мені зустрітися і працювати разом з Олександром за кількома цікавими проєктами з іноземними компаніями, допомагаючи їм освоювати Україну і приносити сюди інвестиції. Допитливість, відповідальність, професіоналізм — це також про Сашу. І хоч усі наші проєкти вже більше десяти років як були запущені і працювали без нас, Саша ніколи не забував передати при нагоді через знайомих привіт, а я з радістю повертала привіти з наступною нагодою. Дякую, що захищав нас і нашу Україну. Надто дорогою ціною... Світла і вічна пам'ять...», — так каже про героя колишня колега Галина.

Наші найглибші співчуття дружині Станіславі, доньці Софії та сину Тарасу Поліводським.

Світла пам’ять, вічна шана і вдячність герою-захиснику України, могилянцю Олександру Поліводському…

    

 

Спомини:

FB Олександр Поліводський

Dead Lawyers Society: In memoriam — Олександр Поліводський