Книга пам'яті могилянців, які загинули на російсько-українській війні

 

«Не сумніваюсь, що коли кажуть "таким як ти не місце на війні"

 мають на думці комплімент, може навіть вираз підтримки.

Така підтримка мені не треба…Люди не діляться на сорти й породи.

Люди тут діляться серветками, хлібом, набоями, водою,

енергією для телефонів, рукавичками, шкарпетками, теплом тіл.

Я називаю цих людей побратимами».

24.02.2023

З FB сторінки Євгенія Осієвського

 

Євгеній Осієвський (14.08.1993 – 22.05.2023) аспірант кафедри культурології, випускник 2016 року магістерської програми «Політологія» НаУКМА.

Загинув у боях під Бахмутом.

Євгеній вступив до Могилянки у 2014 році після закінчення бакалаврату в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка. Здобувши диплом магістра політології в НаУКМА, у 2018 р. він вступив до аспірантури Академії за спеціальністю «Культурологія». Розпочав роботу над дисертацією «Альтернативні соціальні просторовості острова Танна, Республіка Вануату». Опублікував кілька наукових статей у відомих фахових журналах.

 

У березні 2021 року для свого дослідження мав розпочати етнографічну польову експедицію на о. Танна, аби особисто познайомитися з культурою і традиціями Вануату — тихоокеанської держави в Меланезії. Проте через обмеження, спричинені пандемією, Євгеній був змушений відтермінувати свої дослідницькі плани й у вересні 2021 року взяти академічну відпустку.

Євгеній Осієвський —  науковець і журналіст, автор численних науково-популярних і культурологічних розвідок, із широтою його інтересів могла зрівнятися хіба що його безмежна доброта. Коло його зацікавлень знайшло вияв у найрізноманітніших матеріалах, які він готував для багатьох українських і міжнародних видань, наприклад журналу «Спільне», науково-популярного «Куншту» чи американського «The Comics Journal».

«Про що б він не писав — у його жвавому й захопливому стилі впізнавався один із найперспективніших вітчизняних популяризаторів науки. З його публіцистики та дотепних репортажів можна побачити, як глибоко він поринав у вивчення різних пластів людської культури: від найдавніших вірувань до химерних сучасних культів, книжок, фільмів, коміксів та інших новинок популярної культури», — з допису на сторінці «Соціального руху», діяльність якого Євгеній усіляко підтримував, поділяючи погляди цієї спільноти.

Перші тижні війни Євгенію довелося провести в заблокованому, а згодом — окупованому російськими військами, Ворзелі: він був одним із тих мешканців могилянського гуртожитку, яких вдалося евакуювати до Києва лише 10 березня 2022 р. Невдовзі після повернення він описав цей досвід у статті, опублікованій на сайті журналу «Спільне».

Восени 2022 року Євгеній Осієвський вступив до лав ЗСУ. Служив у 77-й окремій аеромобільній бригаді Десантно-штурмових військ. За можливості продовжував співпрацю з українським науково-популярним медіа «Куншт», в якому був автором.

Він був справжнім — добрим, чуйним, дотепним, надійним і розумним, сповненим спокійного оптимізму та впевненості.

«Талановита людина, інтелектуал, неординарна особистість, світла й оптимістична людина — таким закарбувався Євгеній у пам’яті могилянців і всіх, хто його знав. Служба в ЗСУ додала до цих рис мужність, гідність і непохитну силу Воїна», — Марина Ткачук, декан Факультету гуманітарних наук.

«… Втрачаю своїх студентів і не маю змоги відплатити паскудам їхню загибель. Женя запам’ятався спокійним оптимізмом, працездатністю...», — професор Олександр Дем’янчук, доктор політичних наук, в.о. декана Факультету соціальних наук та соціальних технологій.

«22 травня загинула одна з найближчих мені людей під Бахмутом вірний товариш і найкраща людина для дискусій про кіно, комікси і книги загалом. Жодні слова не здатні передати, яку пустку це лишає в моєму серці. Женю, дякую за всі розмови і дружні обійми», — написав одногрупник захисника Ярослав Ковальчук.

«Людина повна життєствердного оптимізму, йшов за тим, що його цікавило, а не за стабільністю і статусністю. Цінності, про які ми голосно говоримо — він просто жив, керуючись ними, і вибираючи те, що правильно, а не те, що зручно… йшов за тим, що його цікавило, а не за стабільністю і статусністю», — пише про героя одногрупниця Євгенія Ольга Срібняк.

Слободян Сергій, побратим, друг:

«Євген був ЛЮДИНОЮ. Поряд із ним завжди відчувалась якась аура добра. Він дарував людям своє світло і тепло. Може тому його життєва зірка так швидко згасла. Дуже шкода, що його вже немає з нами . Я вдячний долі, що мав таку честь бути знайомим з Євгенієм, і отримати в дарунок частинку його світла. Дякую, друже, що ти в мене був.»

Для нас усіх велика честь — називати Євгена могилянцем, навіки Могилянцем — у пантеоні наших героїв-захисників.

Світла пам’ять, вічна шана та вдячність Герою, могилянцю Євгенію Осієвському!

  

Євгеній Осієвський похований у місті Кропивницький — Далекосхідне кладовище, Алея слави, ряд 5, місце 29.

 

Спомини:

Спільне: «На загибель Євгенія Осієвського»

Спільне: «Шість кішок, тридцять людей і чотири міни. Два тижні в окупації під Києвом» Осієвський Євгеній

Пост Олени Павлишин, головної редакторки журналу «Куншт»

Добірка статей Євгенія Осієвського з журналу «Куншт»