1. Порядок дій працівників, здобувачів освіти та відвідувачів НаУКМА у випадку оголошення повітряної тривоги (далі — Порядок) в умовах воєнного стану розроблено відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Рекомендацій щодо укриття працівників та дітей (учнів, студентів) у закладах освіти, наданих у листі ДСНС України від 14 червня 2022 р. № 03-1870/162-2, рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

2. На території НаУКМА сигнал «Повітряна тривога» може бути отриманий через міську систему оповіщення з використанням сирен, радіо, телебачення, мобільних застосунків «Повітряна тривога» чи «Київ Цифровий», а також через гучномовці НаУКМА.

3. Для укриття працівників, здобувачів освіти та відвідувачів НаУКМА під час отримання сигналу «Повітряна тривога» використовуються станція метро «Контрактова площа», прилеглі до неї підземні переходи, навколишні укриття (далі — укриття), зокрема:

■ корпус № 1, підвал (Контрактова площа, 4) — місткість до 80 осіб;

■ корпус № 3, тренажерна зала (Контрактова площа, 4) — до 50 осіб;

■ корпус № 4, підвал (вул. Іллінська, 9) — до 50 осіб;

■ корпус № 5, підвал (вул. Волоська, 8/5) — до 70 осіб;

■ корпус № 6, підвал (вул. Волоська, 10) — до 50 осіб;

■ корпус № 7, підвал (вул. Волоська, 12/4) — до 50 осіб;

■ Трапезна з церквою Святого духа (музей), підвал (вул. Г. Сковороди, 2) — до 50 осіб;

■ Культурно-мистецький центр, підвал (вул. Іллінська, 9) — 300 осіб.

■ Бізнес-центр «Іллінський», підземний паркінг (вул. Іллінська, 8) – до 1000 осіб.

4. У разі оголошення повітряної тривоги працівники, здобувачі освіти та відвідувачі НаУКМА переміщуються до укриття за маршрутами, вказаними на планах евакуації та схемах розташування укриттів, які розміщено в коридорах та приміщеннях університету. Під час руху до визначеного на схемі укриття слід послуговуватись вказівниками «УКРИТТЯ». Час слідування до укриттів з навчальних корпусів становить не більше ніж 5 хвилин.

5. Науково-педагогічні та педагогічні працівники НаУКМА, які проводять навчальні заняття в приміщеннях університету (офлайн або у змішаній формі), а також організатори заходів на території НаУКМА до початку заняття чи заходу зобов’язані ознайомитись з планом евакуації та схемою розташування укриття, розміщеною в аудиторії чи приміщенні, де проводиться захід, та з’ясувати, до якого саме укриття слід рухатись у разі оголошення повітряної тривоги.

6. При отриманні сигналу «Повітряна тривога» на території НаУКМА:

6.1. Працівники та здобувачі освіти негайно припиняють свою роботу та (чи) навчання, вимикають використовуване електрообладнання, направляються до укриття, супроводжують туди відвідувачів (за потреби) та перебувають в укритті протягом тривоги.

6.2. Науково-педагогічні та педагогічні працівники, а так само організатори заходів, що проводяться на території НаУКМА, одразу після отримання сигналу «Повітряна тривога» під час навчального заняття чи заходу мають діяти за таким алгоритмом:

• негайно припинити навчальне заняття чи захід та сповістити про оголошення повітряної тривоги;
  • негайно повідомити здобувачів вищої освіти або присутніх на заході про необхідність слідувати в укриття згідно із планом евакуації та схемою розташування укриття, яку розміщено в приміщенні, де відбувається заняття чи захід;
  • супроводити здобувачів вищої освіти або присутніх на заході до укриття;
  • після прибуття до укриття перебувати там протягом повітряної тривоги, виконуючи правила перебування в укритті.

6.3. Після отримання повідомлення «Відбій повітряної тривоги» працівники, здобувачі освіти та відвідувачі університету залишають укриття.

7. При отриманні сигналу «Повітряна тривога» поза межами території університету або в гуртожитках НаУКМА (в тому числі під час навчальних занять, що проводяться онлайн) рекомендується негайно прямувати до найближчого укриття та виконувати настанови ДСНС України (з мапою розміщення укриттів у м. Києві слід заздалегідь ознайомитись на вебпорталі Київської міської державної адміністрації або в мобільному застосунку «Київ Цифровий»). Якщо працівник чи здобувач освіти знаходиться поблизу університету, слід діяти відповідно до п. 6 цього порядку.