Календар подій

Художня виставка «СКОВОРОДА: відображення»
Від П’ятниця, 10. Лютий 2023 -  09:00
До Понеділок, 20. Лютий 2023 - 18:00
Hits : 413

Культурно-мистецький центр НаУКМА приймає в гостях Музей-майстерню Івана Кавалерідзе.

Наприкінці минулого року ми відзначали 300-річчя Григорія Сковороди. З цієї нагоди у Могилянці відбувся фестиваль «300 хвилин про Сковороду», організований Культурно-мистецьким центром за підтримки Музею НаУКМА.

Серед тем, які звучали на фестивалі, була, звісно, і творчість видатного українського скульптора Івана Кавалерідзе, який буквально «втілив» Сковороду, створивши його перший в Україні скульптурний портрет.

В рамках фестивалю науковці з Музею-майстерні Івана Кавалерідзе не лише розповідали про скульптурну сковородіану в творчості, а й презентували свій міжнародний мистецький проєкт «Світ їх не впіймав» з нагоди 300-річчя Сковороди та 135-річчя Кавалерідзе.

Метою проєкту є популяризація творчого доробку Івана Кавалерідзе та Григорія Сковороди у картинах, скульптурах, арт-інсталяціях. До проєкту долучилися понад 60 сучасних художників з України, Польщі, Грузії, Азербайджану, Італії, Австралії, Ізраїлю, Литви, Словенії та Непалу... В результаті постала колекція, що налічує близько 120 робіт — живопис, графіка, мала пластика, гаптування тощо.

Задуманий ще до початку широкомасштабного вторгнення, проєкт мав подорожувати Україною: було заплановано виставки у дев’яти містах — Чернігові, Дніпрі, Сумах, Одесі, Трускавці, Львові, Хмельницькому, Вінниці та Харкові. Війна змінила ці плани, але не зупинила їх. І перш ніж мандрівна експозиція вирушить до чергового музею, у киян є можливість познайомитися з частиною цього унікального за сміливістю проєкту.

На виставці «Сковорода: відображення» представлено близько 30 робіт як знаних, так і менш відомих українських авторів, а також — твори художників з Польщі, Азербайджану, Ізраїлю та Литви.

Подія на сайті КМА

Детальніше про проєкт