Факультет охорони здоров’я, соціальної роботи та психології
Факультет створений у 2023 році — це наймолодший факультет НаУКМА.
Факультет охорони здоров’я Києво-Могилянської академії готує фахівців, діяльність яких сприятиме соціальному добробуту (social welfare) в Україні через:
- розвиток людських ресурсів у системі охорони здоров’я, зокрема психологічного здоров’я, а також у галузях, як-от соціальна підтримка і послуги, завдяки якісним університетським освітнім програмам, сертифікатним програмам, літнім школам, тренінгам тощо;
- посилення бази свідчень (evidence base), а саме потужний дослідницький, науковий потенціал у напрямках соціальної роботи, громадського здоров’я, психології, управління в охороні здоров’я, медичної освіти з обов’язковим наголосом на інноваційності, мультидисциплінарності, релевантності українському контексту;
- зміцнення спільноти, яка привносить позитивні зміни в нормативний вимір (de jure) і вимір практик (de facto) України (на національному рівні й на рівні громад) за підтримки надійних вітчизняних та міжнародних партнерів, які також створюють якісні освітні програми, ґрунтовані на наукових дослідженнях.
Ми прагнемо досконалості в охороні здоров’я, соціальній роботі й соціальній політиці, психології, тож наші випускники готові як до лідерських ролей, так і до командної спільної роботи. На додачу до загальноуніверситетських цінностей, факультет пріоритезує також ті цінності, які визначають підходи до створення освітніх продуктів, їх тематичного наповнення, вибору партнерів для співпраці, як-от:
- турбота, яка «зашита» як в освітні програми, дослідження, проєкти, так і в організаційну культуру факультету; загальний добробут (social welfare) — це підтримка зусиль людей, спрямованих на покращення їхнього життя. Знання та навички є важливими, однак повага до інших і турбота визначають якість досвіду, який здобувають як студенти, так і колеги, споживачі тощо;
- партисипативність, а отже участь студентів у проєктах, дослідженнях, формуванні та оцінюванні освітніх програм;
- людяність і гідність в усіх вимірах освіти й практики охорони здоров’я соціальної роботи й соціальної політики, психології.
Випускники:
Павло Ковтонюк — випускник магістерської програми «Менеджмент в охороні здоров’я», 2008 р. випуску / бакалаврської програми Соціальна робота, 2006 р. випуску / заступник міністра охорони здоров’я 2016–2019 рр., співзасновник Українського центру охорони здоров’я.
Оксана Бойко — випускниця магістерської програми «Соціальна робота», 2000 р. випуску / перша в Україні у 2017 р. отримала університетський диплом PhD (д-р філософії) з соціальної роботи, завідувачка кафедри Школа соціальної роботи ім. проф. В. І. Полтавця НаУКМА, з 2018 р. — членкиня Технічної Робочої групи з психічного здоров’я і психосоціальної підтримки (ВООЗ та ММК); національна експертка з кризового менеджменту й зміцнення резилієнс у громадах; консультантка ВООЗ з питань психічного здоров’я та соціальної роботи.
Освітні ресурси та можливості
Упродовж навчання студенти мають можливість долучитись до роботи:
- · Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу;
- · Центру соціальної роботи, адаптації й підтримки студентів НаУКМА;
- · міжнародних проєктів, які ініціюються чи/та реалізуються викладачами Факультету і які фінансуються Європейським Союзом, США та інш.
Карʼєрні перспективи
Випускники та випускниці працюють у закладах вищої освіти, міжнародних та громадських організаціях, науково-дослідних організаціях, аналітичних центрах і відділах соціальної, психологічної підтримки та охорони здоров’я, соціальних службах, залучені до звʼязків з громадськістю та менеджменту соціальних проєктів, а також у профільних міністерствах та відомствах.